Opis miasta

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Hej. mam wielka prośbę... jestem studentka i zostały mi jeszcze egzaminy poprawkowe, a rozpoczął się nowy semestr i nie mam czasu żeby napisac krótkie wypracowanie na temat jakiegoś miasta w Polsce. Jeżeli ktoś mi pomoże będę bardzo wdzięczna. Z góry dziękuje.
Napisz po polsku - przetłumaczymy.
Kraków- miasto w południowej Polsce, położone nad Wisłą. Trzecie pod względem liczby mieszkańców po Warszawie i Łodzi, drugie pod względem powierzchni; jedno z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. W przeszłości Kraków odgrywał rolę administracyjnej stolicy państwa i siedziby władców. Do dzisiaj, z mocy prawa posługuje się pełną nazwą "stołeczne królewskie miasto Kraków". Kraków jest stolicą województwa małopolskiego oraz historycznej Małopolski.
Mnogość zabytków architektonicznych w Krakowie wynika z długiej historii miasta i wielości funkcji, które spełniał będąc stolicą państwa, prężnym ośrodkiem miejskim i centrum handlowym regionu, ośrodkiem uniwersyteckim i kulturalnym. Dodatkowo Kraków szczęśliwie stosunkowo mało ucierpiał podczas zawieruchy wojennej (największego spustoszenia dokonywały w nim powtarzające się od średniowiecza pożary). W efekcie Kraków jest jednym z najważniejszych europejskich ośrodków turystycznych z cennymi zabytkami z różnych epok. Znajduje się tu ponad 6 tys. zabytkowych obiektów np.: Wawel(komnaty królewskie, Muzeum Katedralne, Skarbiec koronny, Zbrojownia, Wawel Zaginiony), Sukiennice, Brama Floriańska i Barbakan, Kościół Mariacki i wiele innych.
Wiem, ze pewie troche dużo:-( ale bylabym wdzieczna zeby ktos chociaz w czesci pomógł. Jak juz bede po edzaminach postaram sie jakos odwdzieczyc:-)
A teraz wejdź na tą samą stronę w WIKIPEDII, z której to skopiowałaś, po lewej masz tabelkę "w innych językach". Kliknij "español" i gotowe. W końcu co za różnica czy zerżnięte z polskiego czy hiszpańskiego artykułu...
A tu masz jeszcze trochę:

http://internacional.universia.net/europa/ciudades/polonia/kracow.htm
http://www.visitapolonia.org/but.php?idp=31&idb=2&z=1
Ale w wikipedi jest inaczej napisane po hiszpańsku, tam nie ma tego co po polsku, ale dzięki za pomoc.
Wiem, że jest inaczej, ale przecież nikt nie będzie sprawdzał, czy Twoja wersja zgadza się z Wikipedią. Najfajniej by było jakbyś sama ten tekst wymyśliła albo przynajmniej przeredagowała, bo kalsyczne "kopiuj - wklej" pozbawione jest szacunku zarówno dla prowadzącego zajęcia jak i dla tłumaczącego...

Boże, gdzie ja się uchowałam i jak ja studia skończyłam z takim uczciwym podejściem do kwestii nauki :D:D
Roman Giertych byłby z Ciebie dumny :)

A poważnie - ja też jestem zwolennikiem samodzielnego myślenia. A swoją drogą co Ty chciałaś na technicznych studiach kopiować i wklejać? Cudze wyniki pomiarów ?? ;)
Chciałam żeby ktoś to przetłumaczył, bo nie chciałam przepisywacczegoś na stronach gdzie jest napisane po hiszpańsku, bo to już jest prawdziwy brak własnej inwencji, a przepisałam to z tej wikipedii, bo mówiłam, że nie mam czasu o te egzaminy. No cóż chyba jednak sama będe musiała się za to zabrac....
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia