Selectividad zniesiony??

Temat przeniesiony do archwium.
31-49 z 49
| następna
Oczywiście powyższy apel kierowany jest do chico17 :)
a ja mam z gazety wyborczej taki dodatek o studiach za granica,o Hiszpanii rowniez..jest napisane ze jest nadan selectividad"wszyskie hiszp uczelnie organizuja serie egz esstpenych tzwselectividad sa 2 terminy w lipcu iwrzeniu(nabor dod na kierunki, na ktorych zostaly wolne miejsca)O przyjeciu na studia decyduje srednia z ocen z kilku przedmiotow.Ez obowizakowe dla wsaysklic kireunkow studiow to"; j hiszp,(literatura i gramatyka),historia Hiszpanii.jezyk obcy(ang,francuski,niem lub włoski)Pzostalke egz sa zwiazane z kierunkiem studiuow.....
A ja dzwoniłam do ambasady i mi powiedzieli, że od tego roku kraje członkowskie mają dwie możliwości selectividad albo po prostu matura (tylko przetłumaczona itd...). Więcej na stronie www.uned.es (w zakładce selectividad są wszystkie informacje). Także, trzeba teraz napisać dobrze maturkę i...nos veremos en España :)Saludos! :)
a ja wam powiem,ze z tym selectividad wrzesniowym to dupa jest. Moj compañero español ma teraz takie problemy z dostaniem sie na uniwerek,chociaz zaliczyl dobrze sele,ze szok.To jest jeden wielki chaos i balagan.chociaz lepsze jest juz to niz kwitnaca korupcja na uniewrkach polskich i zalosna liczba miejsc.
A ja mam pytanie odnośnie przedmiotów jakie trzeba zdawać na maturze. Powszechnie wiadomo, że w Polsce każda uczelnia wymaga, abym zdawała co innego, aby się dostać na dany kierunek. I tak, jeśli chcę iść na dziennikarstwo na UW, to muszę zdawać rozszerzoną historię, czego nie zrobię nigdy w życiu! Ale za to na UJ-cie zamiast historii jest do wyboru matma, geografia lub WOS.
Nurtuje mnie strasznie pytanie, czy w Hiszpanii też są takie kryteria, bo nigdzie nic nie jest o tym wspomniane.
Zdaję na maturze, wszystko na poziomie rozszerzonym:
j. polski
j. angielski
WOS
j. hiszpański
Jak myślicie, czy pomyślne zdanie takiej matury umożliwi mi wstęp na studia dziennikarskie w Hiszpanii?
dokładnie pisałem ten sam zestaw na rozszerzonym i jestem na uczelni w Hiszpanii :)
Un beso ;)
I nie ma znaczenia, na który kierunek idę? Mogę zdawać na dowolny z tymi przedmiotami?
I jeszcze jedno. Pisałeś, że ubiegasz się o stypendium. Możesz napisać coś więcej na ten temat? Jakie są rodzaje stypendiów, kto je może dostać itp.
Wystawiają ci tylko nota de corte i wybierasz jaki chcesz kierunek. jak masz ciencias sociales zdane,to nawet sie nie zastanawiaj,tylko staraj się na twój kierunek ;) Ubiegam się teraz o stypendium socjalne,czyli przyzjają ci je w zależności od zarobków rodziców.Musisz przełumaczyć PIT-y. A potem jak będzie mi dobrze szło to będzie naukowe ;-D
Dzięki Ci bardzo za wszelkie informacje :) W takim razie zdaję do Hiszpanii. Stypedium socjalnego chyba nie uda mi się uzyskać, ale potem może uda się z naukowym. Rodzice na to liczą ;)

Un abrazo fuerte
A to ja mam jeszcze takie pytanko, czy w takim razie angielski jest konieczny? Bo ja mam zamiar zdawać historie, wos, biologie, hiszpański no i oczywiście polski... A nie wiesz może co jest potrzebne na Derecho?? Tak jak w Polsce historia i wos czy coś innego?? Odp, por favor...
widze,ze dyskusja wrze:) no to ale w koncu nie wiem czy selectividad jest czyu go zniesino?tylko maturka czy jeszcze selectividad?I jeszcze moglbys napisac mniej wiecej jak to jest z tym stypendium socjalnym,tzn jakie sa te wytyczne zarobkow czy cos?Bo chcialabym wiedziec czy mam szanse dostac..a naukowe to juzi ode mnie zależy;pJa chce zdawac ang(nie wiem jaki:)),polski(rozsz),wos(podst) i hiszpanski (rozszerzony) i chcialabym na traduccion e interpretacion
Dla Polaków Selectividad został zniesiony. Miejmy nadzieję, że raz na zawsze. Z tego co pisał chico_17, to nie ma znaczenia, jakie przedmioty zdajemy, byleby zdać je dobrze.
no juz do tego doszlam:)Teraz ciekawiamnie wytyczne na to stypendium(socjalne)bo naukowe to wiadomo(mniej wiecje)Hmm a Wy którzy myslicie o studiach w Espani orientowaliscie sie juz jakos w kosztach mieszkania itd?Mnie najbardziej to martwi,nie wiem czy wyrobilambym z hajsem,w Hiszpanii wszystko drozej,głównie mieszkanie sporo kosztuje...moze wypowie sie ktos kto juz tam mieszka(chico 17 pregunta pa ti;p)
Ja patrzyłam na cenę miesięcznie za miejsce w akademiku na Universidad Complutense de Madrid. I jest to 740€.
Ale, ale!!!
W Hiszpanii nie ma takich akademików jak nas w Polsce. Tam funkcjonują takie jakby hotele dla studentów. Tzn. w cenę wliczone jest: spanie, wyżywienie, pranie, sprzątanie, sale komputerowe itp.
Jeśli chodzi o cenę wynajmu np. pokoju u rodziny hiszpańskiej, to wiadomo, jest ona różna i zależy od wielu czynników. Najlepiej wyszukać ofert w Internecie i sprawdzić przykładowe ceny. Będzie na pewno taniej niż pokój w akademiku.
Ja jeszcze szukam mieszkania. Bo chce wynajmować w Tres Cantos w Colmenar Viejo blisko Autónoma. Wyjeżdżam do Españi 16.Z cenami jest różnie,bo poniżej 200 euro trudno zejść. Akurat w Madrycie nie jest za ciekawie,chociaż w samym centrum Madrytu znalazłem coś po 260 € ale często jest tak,że są dodatkowe opłaty wahające się do 40 € . Problem też w tym,że dużo fajnych,tanich mieszkań to dla dziewczyn,albo szuka sie do pokoju geja/les. Dostalem tez propozycje za 200 € od Peruwiańczyka,ale ukazało sie,ze do zaoferowania ma pokoj dla dwoch i nie ma dobrego poloczenia.Poza tym, przychodzilo mi duzo ofert od ludzi duzo starszych ode mnie,np. 33 lata,a kiedy podkreśliłem,ze raczej szukam rowiesnikow(19 lat), cos jednodniowa cisza na koncie ;D Cóż, mam nadzieję,że sytuacja się wyjaśni,bo jutro porobię parę telefonów do Hiszpanii i odezwę się jak juz bede w Españi.
hola :)
mam pytanko dot wszytkich dokumentow jakie trzeba wyslac do uned-u: czy musza byc faktycznie compulsadas??? to chodzi o taka pieczatke ''zgodnosc z oryginalem''?? gdzie to zalatwic jak w poznaniu nawet nie ma konsulatu hiszpanii.. :(
A czy wie ktoś czy w Hiszpanii jest także 2-stopniowy system studiów? Tzn. czy są licencjackie i magisterskie uzupełniające i czy mając skończone studia mgr w Polsce mogę kandydować na mgr uzupełniające w Espanii?? Czy są jakieś warunki odnośnie posiadania certyfikatu językowego?
Zgodność z orginałem można potwierdzić w Madrycie, w siedzibie bardzo blisko UNEDu, gdzie i tak musisz sie zgłosić po credencial. Wtedy zajmuje to minutę dosłownie. Jeśli wszystko chcesz załatwiać pocztą, to myślę, że nalezy udać sie do ambasady hiszpańskiej, a taka w Warszawie jest.
Temat przeniesiony do archwium.
31-49 z 49
| następna

« 

Kultura i obyczaje

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia