dele c1, maj 2012

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś zdawał?
Podłączam się pod pytanie - też bym chętnie pogadał z kimś kto zdawał DELE C1. Ja chcę podchodzić teraz w listopadzie.
Może ktoś jest w stanie podpowiedzieć gdzie można zdobyć/kupić przykładowe testy do tego poziomu? Niestety jest z tym straszny problem, na stronie Intituto Cervantes jest umieszczony tylko jeden stary egzamin z 2011 r.
Ja mam do odsprzedania książkę do DELE C1 - El Cronómetro + CD. Nieużywana, mam do niej paragon, kosztowała 25 euro. Sprzedać ją mogę za 90 zł. Jeśli jest ktoś chętny:
[email]
Jeśli ktoś z Wrocławia byłby zainteresowany, może przyjść zobaczyć książkę.
edytowany przez Pauliana: 14 paź 2012
Zdawałam wczoraj (10 listopada 2012).
Moje wrażenia: teksty krążyły wokół kilku zaledwie tematów: nauka i technika (do słuchania: tekst o czarnych dziurach, do czytania: wpływ nowych technologii na sztukę, tekst o zorzach polarnych, do pisania: artykuł o samochodach elektrycznych), ekonomia (tekst do napisania na podstawie wykładu nt. przyczyn malejącej liczby miejsc pracy, wywiad nt. firmy zajmującej się dystrybucją ekologicznych produktów rolnych), prawo (tekst o postępowaniu administracyjnym do czytania). Na ustnym miałam prezentację artykułu o telepracy.

Co do formy: czytanie to 5 tekstów (zadania typu a, b, c; dopasowywanie brakujących paragrafów); słuchanie to 4 zadania (różne akcenty - najtrudniejszy był tekst Argentyńczyka, gdyż mówił bardzo szybko i niewyraźnie); pisanie - 2 zadania (jeden - streszczenie wysłuchanej prezentacji i wyrażenie opinii na ten temat, drugi: list bądź artykuł). Mówienie: prezentacja przeczytanego artykułu, dyskusja na jego temat oraz wyrażanie opinii i dyskusja na postawie zdjęć.

Na pisaniu jest bardzo mało czasu - to trzeba wyćwiczyć, aby zdążyć (ma się ok. 30 min na napisanie tekstu o długości 220-250 słów, a to bardzo niewiele). Reszta wydaje się niezbyt wymagająca.

Przygotowywałam się z Preparación al DELE C1 (zielona książka z serii wydawnictwa Edelsa). Ogólnie jestem zadowolona z tego, jak mi poszło. Ale na wyniki trzeba będzie trochę poczekać.
są już wyniki z listopada :)
Witam,
Sprzedam książkę przeznaczoną do nauki języka hiszpańskiego dla zaawansowanych, zwłaszcza osób przygotowujących się do egzaminu DELE C1.
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Zawiera CD z nagraniami audio oraz klucz odpowiedzi do testów i ćwiczeń.
Książka jest używana, jednak brak jest śladów rozwiązywania testów.
POLECAM!

Cena: 75 zł
Odbiór w Lublinie lub wysyłka (do ceny należy doliczyć koszt wysyłki)
gg 1[tel]lub priv
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa