Muzyka hiszpańska:)

Temat przeniesiony do archwium.
361-381 z 381
| następna
http://muzyka-hiszpanska.89.pl/

8GB muzyki hiszpańskiej
RBD

Marquess

Juanes

Manolo Escobar
Witam Mam goraca prosbe . Blagam przetlumaczcie mi ten tekst bo mi kompletnie nie wychodzi mam slowniki itp ale nic z tego . Prosze pomozcie mi


Cuando me quedo solo
Aparece mi amigo el silencio y viene hacia mi
Y charlamos de todo
Le pregunto esas cosas que nadie me sabe decir
Que sera después de aquí
Sera que hay un manana
Que aquí todo no acaba
Que sera
Sera de mi
Donde iran mis deseos
Todos aquellos suenos
Cuando me quedo solo
Juego con los suenos que hay en mi
Cuando me quedo solo
Puedo reencontrarme al fin
Cuando me quedo solo
Y hablo con el silencio de cosas que hay dentro de mi
Me sincero del todo
Y quisiera poder yo decirlas en público asi
Que sera
Llegara el fin de esta guerra algun dia
Habra paz habra vida
Que sera
Sera de ti
Cual sera tu camino
Donde ira tu destino
Cuando me quedo solo
Juego con los suenos que hay en mi
Cuando me quedo solo
Puedo reencontrarme al fin.
kiedy zostaje sama
pojawia sie moja przyjaciółka cisza i przychodzi do mnie
i gadamy o wszystkim
pytam ją o rzeczy których nikt nie potrafi mi powiedzieć
co będzie po tym co tu
będzie jutro
że tutaj wszystko się nie kończy
co będzie
będzie ze mną
dokąd pójdą moje pragnienia
te wszystkie marzenia
gdy zostaje sama
bawie się z marzeniami które są we mnie
gdy zostaje sama
mogę się w końcu odnaleźć
gdy zostaje sama
i rozmawiam z ciszą o rzeczach które są we mnie
szczera we wszystkim
i chciałabym móc powiedzieć je tak publicznie
co będzie
przyjdzie koniec tej wojny któregoś dnia
będzie pokój będzie życie
co będzie
będzie twoje
jaka będzie twoja droga
dokąd pójdzie twoje przeznaczenie
gdy ja zostaje sama
bawie się z marzeniami we mnie
gdy zostaje sama
mogę się w końcu odnaleźć

P.S. łatwiej by było założyć nowy temat bo tak ciężko zauważyć taką prośbę
a moze jest jeszcze jakiś artysta/ka którj nikt tu nie polecił?
A kto to śpiewa?
To spiewa Emanuel Ortega Piosena nosi tytuł Cuando me quedo solo . Dziekuej slicznie za przetlumaczenie jej . Mam jeszcze jedno tlumaczenie czy moglby ktos mi pomuc ?


Angel seductor

Tu voz llegó hasta mi no pude resistir,
Oh no fue tan duro el adiós.
Extrano tu sentir
Tu forma de vivir,
e di lo que soy.
Vives en mi llenándome
Tu alma es parte de mi ser,
mi corazón te ha sido fiel,
dejaste huellas en mi piel
Eres el ángel que vi descender
dando luz a mi vida,
sol de amanecer
Eres el ángel que quise querer,
inocencia divina de una nina mujer
El cielo viste de gris
y tu recuerdo en mi,
no quiso morir
Extrano tu sentir, tu forma de vivir,
es que no puedo dormir.
Vives en mi llenándome
Tu alma es parte de mi ser,
mi corazón te ha sido fiel,
dejaste huellas en mi piel
Eres el ángel que vi descender...
Vivir sin ti queriéndote
ha sido el precio de perder.
poproś na stronie iberia records. Tam tłumaczą piosenki za darmo na zamówienie...
Witam! Mój problem polega na tym, że całkiem niedawno będąc w Hiszpanii usłyszałem piosenke w której wkonawca w refrenie śpiewał "...Samba contigo...", a utwór był z gatunku SKA i jest to cover. Niestety wiedza na temat tej piosenki na tym się kończy.
Dzięki za każde info.


???
No właśnie to nie jest ten kawałek. Utwór jest w gatunku SKA, czyli coś w stylu reggae, ale szybsze.
tak sobie was czytam od 2005... ;)
jak mozna bylo zapomniec o FITO Y FITIPALDIS..?! es que no me lo explico! uwielbiam go! w tym jeszcze roku wybieram sie na kolejny juz jego koncert, wlasnie wyszla nowa plyta kilka dni temu. polecam goraco! :)
pozdrawiam!
moze to ska-p? skalariak?:>
Koralova (gość) 27 Sty 2005, 11:04 odpowiedz
wysłano z: *.icpnet.pl
Polecam kultowy argentyński zespół Soda Stereo: klimat The Cure Depeche Mode, dobry rock z lat 80tych i 90tych. Kraken, Rata Blanca (Kolumbia), Angeles del Infierno, Mago de Oz, Sangre Azul, Fito Paez ( zdaje się z Chile). Dla mnie wypas!

Łojezus!!! ten post jest z przed 4 lat ale najbardziej treściwy jeśli chodzi o muzyczne klimaty jak dla mnie, Dzieki niemu poznałam zespół Soda Stereo (resztę jeszcze ściągam)!!! Bosko:) Wielkie Dzięki dla twórcy posta! Zaczynanm dopiero naukę hiszpańskiego i chętnie zapoznam się z jego brzmieniem muzycznym:), jednak żadne obsesiony i rikie martiny nie wchodzą w grę więc jeśli ktoś jeszcze podzileiby się wiedzą na temat kapel z nurtu alternativ albo jakiegoś innego to zostanie moim guru. Jeśli ktoś jest fanem muzy typu "Hocico" to już w ogóle odlot:) [gg]
Pozdrawiam!
Kasia.
Cześć!

Jeśli chcecie posłuchać dobrej muzyki hiszpańskojęzycznej to zapraszam serdecznie do słuchania mojej audycji w każdą niedzielę o 21.00. Tutaj możecie posłuchać radia MORS Uniwersytetu Gdańskiego, na którym jest nadawana audycja Cafe del Sol -> http://www.mors.ug.edu.pl/index.php/news

W odcinku 21 lutego będzie dużo o Buena Vista Social Club :)

Serdecznie zapraszam! Natalia Wiśniewska
A ja chciałbym prosić o odpowiedź na pytanie, które nurtuje mnie już od dawna - czy zespoły Gipsy Kings i Carrapicho (Ci od "Tic Tic Tac") śpiewają po hiszpańsku?

A jeśli nie, to w jakich konkretnie językach?
Carrapicho śpiewa po portugalsku, Gipsy Kings - hiszpańsku.
witam mam taki problem: wpadł mi w ręce świetny utwór na necie chyba po hiszpańsku chciałbym dojść do oryginału żeby poznać więcej utworów tego zespołu i znaleźć lepszą kopię tego utworu.
Nie znam niestety zespołu ani tytułu tego songa...
a mój hiszpański jest w takich początkach z samouczka że nie zapiszę Wam tu zwrotek.
to taki energetyczny rockowy utwór długi na 5:20 zakończony taką solówką gitarową z mocno elektrycznym brzmieniem w stylu Vanessy Mae
jak ktoś się zna trochę na takiej muzie to mogę podesłać ten anonimowy utwór do rozpoznania na maila.
bardzo będę wdzięczny za pomoc... albo podpowiedź jak to inaczej zidentyfikować..
Ja dostałem w prezencie na urodziny z przekrojową składankę z muzyką hiszpańską. I to był bardzo trafiony prezent. Jakoś nie specjalnie słuchałem do tej pory muzyki hiszpańskiej, ale te piosenki mają tak wiele uroku i egzotycznego ciepła, że po prostu nie sposób ich nie polecić:) Nie polecam konkretnego wykonawcy, bo ta płyta jest na tyle przekrojowa, że każdy znajdzie tu coś dla siebie: od klimatów bardziej rockowych, przez melodyjny pop, po piosenki z większymi akcentami stricte hiszpańskimi. Zerknąłem na stronę wydawcy - mają jeszcze dwie części, już są u mnie w drodze:)
Jest tu też spis wykonawców:
http://luna.pl/sklep/album/228
W każdym razie: idealna płytka na rozpoczęcie przygody z dobą muzyką hiszpańską:)

baron de charlus
Bardzo duży wybór hiszpańskiej muzyki można znaleźć w sklepiku http://www.iberiarecords.com/. W Warszawie część tych płyt można kupić w Carmona Tapas Bar na Mokotowie - http://www.carmona.pl.
Zapraszam.
Witam,
Mam pytanie. Czy nie orientuje się ktoś jakie będą koncerty na Costa Almeria pomiędzy 27-29 maja 2011? Najlepiej jak najbliżej Roquetas de Mar.
Temat przeniesiony do archwium.
361-381 z 381
| następna

« 

Szkoły językowe

 »

Do autora strony - uwagi, propozycje