Matura ustna

Temat przeniesiony do archwium.
Hej:) tak sobie myśle, że angliści wymieniają sie zestawami więc może trzeba założyć tutaj taki wątek i sobie pomagać:) mam nadzieję że jakiś odzew będzie! Jeśli już ktoś ma ustną za sobą niech podzieli się z resztą!:)
Dobry pomysł, tylko późno :)
http://www.hiszpanski.ang.pl/Matura_ustna_rozszerzona2008_13880.html
lepiej późno niż wcale:D
ja mam jutro. rozszerzona. miałam juz angola i przygotowałam dosłownie wszystko aborcje eutanazje kosmos źródła alternatywne polityke aaa wsyztsko. z hiszpana nic mi sie nie chce. obym zdała =(
ja zdaje podstawową...w środę.... i też nic mi sie nie chce :/ daj znać jak Ci poszło:)
jak ktoś chce ayuda to służę moim zestawem z podstawowego :D
-obrazek: dzieci siedzą za domem przed niebieską ścianą i czytają książkę :D pytania: dlaczego myślę że czytają, i czy młodzi ludzie lubią czytać, dlaczego tak/nie
-relacjonowanie: byłam jurorem w konkursie teatralnym i opowiadam jakie były rodzaje przedstawień, które mi się najbardziej podobało i dlaczego, i jakie były nagrody
=udzielanie info: jestem w Madrycie i szukam opiekunki do mojego psa (?!) i przeprowadzam z nią rozmowę: pytam o dyspozycyjność, doświadczenie i na końcu mówię o warunkach pracy
-negocjonowanie: jestem z kolegą w Madrycie i chcę wyjść na wieczór ale on nie :D i ja go namawiam, i odrzucam jego pomysł ale na końcu proponuję kompromis ;)

i generalnie na 100% zdałam ;)
no no no:) gratuluje!!! i dzięki za zestaw:)
może miał ktoś dzisiaj maturke? i podzieli sie zestawami?:>
Ja miałam 19 maja zestaw 13 :)
obrazek -rodzinka w kuchni przygotowują posiłki.
relacjonowanie - byłeś w Paryżu opowiedz jak tam dotarłeś; u kogo się zatrzymałeś; jak spędziłeś czas
negocjowanie - zaproponuj koledze wyjście wieczorem do pobliskiego kościoła na koncert; powiedz, że taki rodzaj muzyki na pewno mu się spodoba; wyraź żal, że nie udało ci się go namówić i zapytaj o jego propozycję
rozmowa - kolega jedzie w Pireneje zapytaj na ile dni jedzie; zaproponuj pożyczenie namiotu; doradź co powinien zabrać ze sobą
Mimo, że numero trece to zdałam na 90% :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Gratuluje:) 13 okazała się szczęśliwa:):) może ktoś jeszcze poczęstuje zestawem?:) pozdrawiam:)
hallo! czy tutaj nikt nie zdaje matury?:>
Zestaw nr 5 - rozszerzony:
Materiał stymulujący: ekologia, chłopiec otoczony odpadkami i info ile czasu potrzeba by się rozłozyly, uśmiechnięte, kolorowe kontenery, znaczek "reciclaje", tytuły: "lluvia ácida" y "madre naturaleza"
Pytania: 1.dlaczego madre naturaleza placze? :O
2. Czy uważam,że ekologia jest w modzie? 3. Czy dbam o środowisko w codziennym życiu, jeśli tak, to w jaki sposób

Prezentacja: 1. Kobieta i mężczyzna na rynku pracy, czy mają takie same prawa?
2. Telewizja: "la caja tonta" czy "una ventana al mundo"

Wybrałam drugi i zadawały mi pytania typowo do tego co powiedziałam, typu... "Has dicho que.." I jeszcze na początku zapytała dlaczego zaczęłam od wad telewizji.
19/20 :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Sólo en español