studia w hiszpanii, jakie progi??

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 34
poprzednia |
hej! mam pytanie, pisalam w tym roku mature i planowalam studiowac w hiszpanii. praktycznie sie juz tu przeprowadzilam na dluzej. dzisiaj dostalam wyniki matur i sie troche zdziwilam, bo niezbyt dobrze mi poszlo... j. polski 47%, geogrqafia 48% a j.niemiecki 60%, ustny polski i niemiecki po 65%. (slyszalam ze ustny tu tez biora pod uwage?) i mam pytanie, czy z takimi wynikami mam jakiekolwiek szanse na dostanie sie tu na studia? tyle poswiecen, przeprowadzka, a teraz wielka nie wiadoma:( nei planuje wracac do Polski, dlatego zalezy mi bardzo na dostanie sie np. na turystyke, zarzadzanie/marketing, pedagogike...
Nie mam pojecia jak oceniana jest matura z innego kraju,moge tylko powiedziec z wlasnego doswiadczenia,ze aby dostac sie na studia w Hiszpani wymagana srednia zalezy od wybranego kierunku jednak wiekszosc wymaga sredniej 5 do 6, przy obliczaniu sredniej wchodza wyniki z dwoch ostatnich lat bachillerato plus srednia z selectividad podzielone przez dwa.
Oczywiście hiszpańskie 5 do 6, przy czym 5 to najniższa pozytywna :)
ciekawe tylko ile to punktow z polskiej matury, te hiszpanskie 5-6. niby 5 to pozytywna? czyli od 1-4 to negatywne?
selectividad czyli? nadal sa egzaminy wstepne?
Tak, ale w Hiszpanii skala ocen jest od 1 do 10. Więc tak czy siak będą to musieli jakoś przeliczyć.
no tak:) wychodzi ze tu pozytywne oceny sie ma od 50% a w polsce od 30%:) hmm.. a ty studiujesz w hiszpani?:)
Nie :) Ja juz stara baba jestem :)
hmm, ale selectividad chyba już nie ma z tego co się orientuję, nie?
mi brali pod uwagę tylko ostatni rok plus wyniki matury, aczkolwiek nawet nie jestem pewna w 100% czy ostatni rok rzeczywiście brali, czy tylko tak mówili.
Przez trzy lata nam tłukli do łbów, że mamy mieć super wyniki z calego LO, a potem nagle przed samym zapisywaniem się na studia to się zmieniło.
Z resztą najlepiej zadzwonić do UNEDu i się wszystkiego dowiedzieć:)
selectividad to matura, w tym roku obliczanie wynikow wygladalo w ten sposob
40%matematicas
40%lengua
20%ingles
20%dibujo
20%historia
20%fisica
przedmioty zmieniaja sie w zaleznosci od kierunku bachillerato
nie ma egzaminow na studia ,liczy sie srednia,tak jak wspomnialam wyzej srednia z dwoch ostatnich lat plus srednia z egzaminu selectividad/matury/podzielone przez dwa
selectividad juz nie ma.Przeiczaja wyniki z matury (rowniez ustne)i podobno biora pod uwage tez 3 lata liceum.Przynajmniej trzeba dac przetlumaczone swiadectwa z 3 (ostatnic,h)lat ,a czy serio to licza nie wiem,bo jakby brali pod uwage to chyba nie wystawiliby mi 8,7/10 ;p Za to jest tez prueba linguistica (przynamniej ja mam jutro;/) i jesli sie nie zda to na nic te cale credenciale i tlumaczenia.Mam nadzieje,ze bedzie latwe.
prueba linguistica ? czyli egzamin z jezyka? tylko hiszpanskiego czy cos jeszcze? napisz jak ci poszlo:D czy bylo trudne czy na odwrot..
egzamin jest tylko na niektore kursy,w niektorych miastach ,choc kazdy uniwersytet ma prawo co rok ustanowic sobie taki egzamin dla obcokrajowcow.
A byl dosc trudny,przynajmniej jedna czesc (text ),reszta byla ok.A Ty nie wybierasz w tym roku?bo jesli musialays napisac egzamin to w tym tygodniu chyba wiekszosc uniwerkow go ma.
hej:) ja doopiero za rok wybieram sie na studia, ale juz chce sie powoli dowiedziec co i jak:) a ty na jakim jestes kierunku i w jakim miescie?:)
Nie mam pojecia jak wybierasz sie na studia w Hiszpanii nie wiedzac podstawowej rzeczy,ze selectividad to zwyczajnie matura http://es.wikipedia.org/wiki/Selectividad_%28examen%29
El examen de selectividad es una prueba escrita que se realiza a los estudiantes que desean acceder a estudios universitarios en universidades públicas y privadas de España. Dicho examen forma parte de las Pruebas de Acceso a Estudios Universitarios (PAU o PAAU), en los que, además de la selectividad, computan los dos cursos de Bachillerato.

El examen consta de, como mínimo, seis pruebas escritas. Tres de ellas son comunes a todos los alumnos del país (Lengua y Literatura, Idioma extranjero e Historia de la Filosofía o Historia). Las otras tres pruebas son de las asignaturas propias de la modalidad de Bachillerato escogida por el alumno. Los alumnos que cursan dobles bachilleratos tiene la opción de realizar otro examen más para obtener una doble vía de acceso a las titulaciones.

En las comunidades autónomas en donde haya lenguas co-oficiales, se hace también una prueba de la segunda lengua oficial. El examen se hace en la universidad más próxima a la residencia del alumno, generalmente durante tres días de mediados de junio en la convocatoria ordinaria, y de septiembre en la extraordinaria, a la que el alumno se puede presentar en caso de no haber superado la primera o en caso de querer subir nota. Dependiendo de la nota media obtenida en las PAU y la media de Bachillerato (40% y 60% respectivamente), el alumno podrá escoger la carrera universitaria que quiera cursar (a mayor nota, mayor prioridad para escoger una carrera) siempre y cuando ambas superen el 4 y la media resultante supere el 5 sobre 10: así, la nota de corte es la nota mínima que se usa como límite para acceder a una carrera determinada antes de que se ocuparan todas las plazas ofertadas. Esta nota varía cada año y de una universidad a otra.TO TYLE DLA WYJASNIENIA TERMINU SELECTIVIDAD POZDRAWIAM
normalne,ze moze nie wiedziec,zwlaszcza jelsi wybiera sie za rok na studia ,nie sadzisz "paki "? A selectividad to teraz jest nasza matura,jeszcze kilka lat temu trzeba bylo pisac osobny egzamin,wiec internet jest pelen blednych(starych)informacji.
Ja wybieram sie na turystyke,jestem w Walencji.
Tak sie zlozylo, ze nie wiem. Dopiero nie dawno sie dowiedzialam ze bede studiowac w Hiszpanii. I z powodu spraw osobistych nie moge wrocic i studiowac w Polsce. Niedawno przyjechalam tutaj, dlatego nie moge isc w tym roku na studia, i chce zaczac za rok, a teraz powoli chce sie dowiadywac co i jak. Czy to zle?
Ja tez wlasnie chce isc na turystyke:) chyba ze przez rok cos sie zmieni:) tyle ze w Alicante:)
to masz sporo czasu jeszcze ,spoko sie wszystkiego dowiesz:) A co planujesz robic przez ten rok?Rozumiem,ze skonczylas juz liceum,tak?
tak skonczylam:) dokladnie technikum. a jak narazie bede chodzic na kurs jezykowy przez ten rok:) a w miedzy czasie zobaczymy:)
ahh a już miałam nadzieje,że ktoś z Was studiuje w Madrycie.
Ja też jadę w tym roku i może w przyszłym pójdę tam na studia.
Zobaczymy :)
jak dobrze, ze sa tutaj takie fora na ktorych mozna podzielic sie swoimi doswiadczeniami i zadac pytania. ja chcialabym sie dowiedziec jak Wy wszyscy sie di tego zabraliscie, ze teraz zaczynacie studia w hiszpanii? macie tam prace? ile uczycie sie hiszpanskiego i w jakim stopniu operujecie tym jezykiem?
ze wszelkie odpowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam ;)
ja hiszpanskiego zaczelam sie uczyc 3 lata temu,ale sama ,bo w szkole nie mialam tego jezyka,a od 2 lat uzywam go na codzien zeby rozmawiac z moim chlopakiem(ktory jest wlochem,ale rozmawiamy po hiszpansku).Niedawno przyjechalismy do Walencji,pracy wlasnie szukam.A i przy okazji pochwale sie ze dzis sie dowiedzialam,ze dostalam sie na turystyke i egzamin tez zdalam:)
to na samym poczatku gratuluje!:) i chciałabym się dowiedzieć jak to z Toba bylo. skończyłas liceum w polsce i co pozniej? a z chlopakiem wlochem jak sie poznalas? mieszkacie teraz razem w walencji?
przepraszam za nawał pytan, ale skoro mam juz okazje.. byłabym wdzieczna za odpowiedz :)
heh,wiec troche to skomplikowane,bo z chlopakiem pozanalam sie w walencji na kursie jezykowym,potem troche sie tulalismy po swiecie,1 rok mielismy kontakt glownie przez internet,bo studiowal rok na florydzie,potem ja skonczylam liceum i wyjechalam do angli jako au pair,bo on tam studiowal ostatni rok,ale bylismy w innych miejscach i widywalismy sie w weekendy.No i teraz mieskzamy razem w Walencji.Co do progow to widzialam,ze nota de corte na wiekszosc kierunkow dla obcokrajowcow to 5 czyli nie jest trudno.
pozwol mi sobie to wszystko uporzadkowac;)
czyli ile miałas lat kiedy wyjechalas na ten kurs?
czy wyjezdzajac na niego Twoj hiszpanski byl juz dobry, czy dopiero zaczynalas?
ile lat uczylas sie hiszpanskiego?
czy jadac teraz do walencji i zdajac na studia hiszpanski umialas juz perfect?
przepraszam znow za nawał pytań, ale chciałabym mieć wszystko rozjaśnione:)
jak mialam 17 to wyjechalam pierwszy raz,potem rok pozniej, a teraz juz zdajac na studia umiem dobrze,ogolnie to przed wyjazdem pierwszy raz uczylam sie troche z ksiazek i i nternetu i nie wiedzialam czy cokowiek umiem;p
TERAZ NA STUDIA TOBISZ TAK : IDZIESZ NA UNED bedac juz w hiszpanii , PRZYNOSISC TLUMACZENIA te oficjalne SWIADEcTW Z LICEUM I WSZYSTKIE mATURY . Z WSZYSTKICH OCEN Z 3 LAT LICEUM i wszysTKICH MATUR WYLICZAJA CI SREDNIA.

ja nie mialam jakichs EXtrA ocen a wyliczyli mi 7,85 czy super !

zalezy gdzie sie wybierasz ale czasem na stronach uzelni sa NOTAS DE CORTE czyli minimalna ocena na przyjecie na studia.
ok wiec pytam tylko zeby sie upewnic na sto procent! tlumacze 3 ostatnie lata liceum i nie bede musial zdawac juz zadnych egzaminow (no chyba ze sa wymagane)tak???
a czy jak ma sie ukonczone 25 lat to tak samo to dziala?? bo na wiekszosci stron jest notka ze trzeba zdac selectividad ale tylko jesli sie nie ma bochaillo czy jakos tak :) czy ktos orientuje sie jak to wyglada dla starzejacych sie przyszlych studentow :)????
pozdr
hej Vins, odezwij sie do mnie na maila bo chcialam pogadac cos o tym studiowaniu w Hiszp ;) moj mail [email]
pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 34
poprzednia |

« 

Ogłoszenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia