matura - ROZPRAWKA, OPOWIADANIE..

Temat przeniesiony do archwium.
Hej mam pytanko. Otóż zdaję maturę z języka hiszpańskiego (rozszerzoną) w 2010 r. jako że uczę się w prywatnej szkole będę zdawać ją całkowicie sama (może nawet z całego miasteczka). Nie bardzo wiem gdzie mogę znaleźć jakieś wytyczne odnośnie:

-jak napisać maturalną rozprawkę czy opowiadanie czy inne te formy pisemne

Czy wiecie gdzie mogę coś takiego znaleźć lub jakieś przykładowe prace?
Będę przygotowywać się sama do matury, to mój cel..

Gracias por todo :) hasta luego
wejdź na CKE i tam będą w maturach z hiszpańskiego pokazane przykładowe prace ;)
sama pisałam rozprawke i mysle ze to najłatwiejsze..a z jakich książek sie uczysz? i z jakiego miasteczka jestes? :)
Jak narazie uczę się z gramatyki ponsa, bo chciałabym opanować całe subjuntivo, rozwiązuję sobie zadanka z Uso Itermedio, mam też espanol de pe a pa, 2 nuevo ven 2 słucham często jakiś nagrań z Internetu oglądam filmy :) mam andzieję, że jakoś dam radę :

Doradzisz mi jeszcze jakieś książki? ;)
ja się uczyłam z tych książek:

- Comunicate en espanol (lee, escribe, escucha, habla) Anna Wawrykowicz.
Tylko że z tego co pamiętam są blędy w odpowiedziach...ale ogólnie
fajna ksiązka. a i jest z kasetą :D

-kupiłam sobie ESPANOL repetytorium tematyczno-leksykalne Ewa Bartkowiak. ciekawe teksty i duży zasłob słów przydatnych na mature ustna ;)

- ZDAM MATURE! JEZYK HISZPAŃSKI egzamin ustny i pisemny poziom podstawowy. Milena Moreno, Karolina Prussak, Mercedes Socorro. Wiem, podstawowa ale jeśli zdajesz ustny na podstawie to fajnie tu wytłumaczone są jak opisywać obrazki itd ;)i jest z płytą.

-i na kursie (nie maturalnym) uczyłam sie z ksiązki ELE avanzado (ta czerwona) są działy w ktorych są slowka i konstrukcje przydatne na ustny rozszerzony. o zanieczyszczeniu itd.

-kupiłam sobie IDIOMY z PWNu tak dla siebie więc jak chcesz możesz tez sobie kupić.

a ja poprawiam mature w tym roku :P gdzie chcesz iść na studia?
cześć ja też zdaje mature z hiszpańskiego na rozszerzeniu i na podstawie (jako obowiązkową) orientuje się ktoś z was może na jakim poziomie jest matura podst i rozsz.?? ja jestem na w tej chwili przerabiam nuevo ven 3 typowo robiony pod DELE intermedio, myślicie że to wystarczy na rozszerzenie??
na początku myślałam, żeby uderzyć na tą filologię hiszpańską w Poznaniu na UAM, ale się rozmyśliłam.. myślę teraz o europeistyce z filologią włoską na UMK (mam włoski w szkole i to też całkiem fajny język) i tam wymagają rozszerzony język obcy, dlatego biorę hiszpana ;p

A odnośnie repetytorium Ewy Bartkowiak to też jestem w nie zaopatrzona i jeszcze posiadam takie repetytorium z gramatyki Anny Wawrykowicz :)

a jeśli chodzi o tę książkę ELE avanzado to na chomiku ten folder jest pusty :( może mógłby ktoś ją wrzucić? ;))
Inesita Donde vives y donde vas a presentar al examen final del bachillerato? En que ciudad?

:)
ja chciałam na UAM na etnolingwistyke ale nie dostałam sie;/ mieszkam w Piotrkowie ale studiuje w łodzi i sie tam przenosze za 2dni:D i chyba poprawiam w piotrkowie.
oj nie zauważyłam ze innej osoby sie pytasz o to :D ale gapa -,- przepraszam xD
vivo en Wejherowo 26 km de Gdynia y pienso que aquí voy a poder presentar porque en una escuela en mi ciudad hay español
Bueno, yo vivo en Torun (no es una ciudad pequenita). De verdad aqui casi no hay ninguna escuela publica donde ensenan espanol. Yo lo estudio en una escuela privada desde hace tres anos y por eso voy a presentar a un examen final del bachillerato sola, de la clase, de la escuela y quizas.. de la ciudad :) Todavia espanol no es muy popular aqui.

:) Me alegro que tenemos un tema comun y podemos escribir aqui algunos mensajes ;p
Yo estudio español desde hace dos años, como tu en una escuela privada. Me encanta Toruń, tengo una tía allí. Es una ciudad impresionante:)
mam prośbę... Tigresse18 podasz mi swoje GG albo napiszesz? [gg]

Quiero hablar contigo :)
Ciao ^^ yo también apruebo español (rozszerzony) y tengo el mismo problema, no sé como escribir todas esas gilipolleces :/ y tampoco tengo el castellano en el cole. Pero tengo una idea, según me ha dicho mi profe del inglés el examen de cada idioma es igual, así que voy a aprender en inglés todas esas reglas, la manera de escribir una carta o el anuncio, es lo mismo. Lo único que luego hay que hacer es cambiar al español. Así que no deberíais preocuparos. :) suerte
>> może na jakim poziomie jest matura podst i rozsz.??

Z tego co mi wiadomo matura rozszerzona to B2 czyli poziom DELE Inicial. Tak słyszałam.
B2 to poziom Dele Intermedio, a matura rozszerzona to raczej właśnie taki poziom... podstawa to coś w okolicach B1. :) Czyli podstawa to raczej Inicial. :) Saludos:)
faktycznie, masz rację :)
OO proszę... bruixa.del.sud, kojarzę Cię z forum włoskiego ;P Widzę, że też hiszpański piszesz:) Ja też, ale rok po Tobie (tzn. maj 2011:)) Widzę, że te same przedmioty:)
Też cię kojarzę ;)

No cóż, na hiszpańskim głównie mi zależy bo wybieram się później do Katalonii na studia, myślę. A włoski bardziej jako dodatek dla własnej satysfakcji :) Zobaczymy jak to będzie :)
oye chicas :D ja też się udzielam na włoskim forum, no może rzadko dlatego mnie nie kojarzycie.. właściwie ten język sam w sobie zaczyna mnie ciekawić.. chyba zdradzę hiszpański :P y vosotras estudiais italiano en la escuela?
No, yo cuando era pequeña he ido de vacaciones a Italia y allí quedé completamente enamorada del idioma ;) luego al volver comenzé a escuchar mucha música italiana, buscar gente que me ayudara a aprender algo de más... jaja así. Hace dos años hice un curso pero es todo, ahora sé que tendré que trabajar mucho para conseguir un nivel suficiente y pasar los examenes... no será fácil pero mi amor por el idioma sigue vivo y espero darme abasto jajaja! Con Laura Pausini!! ;)
yo cuando era pequeña he ido de vacaciones a Italia

fui, a nie he ido;)
roznie sie mowi...
hmm.. czy nie ma ktoś CD do Ele avanzado (czerwona) :
sprzedać, przegrać.. czy wrzucić na www.chomikuj.pl/zenek1234

Pilne.. !!
Witam
Chciałam się spytać czy mogę zdawać maturę z języka hiszpańskiego. W szkole mam niemiecki i angielski .Hiszpańskiego uczę się samodzielnie ,nie chodzie na żadne kursy .
Tak tak tak oczywiście możesz, ponieważ jest to język nowożytny ;))
Jestem w 1 klasie liceum i chciałabym zdawać maturę z hiszpańskiego, myślę, że jestem gdzieś koło A2.
Chciałam się zapytać czy znalazłby się ktoś z Gdańska kto dawałby korepetycje w miarę taniej cenie?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego