Mam pytanko!!

Temat przeniesiony do archwium.
Ilu i jakich języków się uczycie?
Co lepsze duński czy niderlandzki?
pa pa pa pa
czesc:)
ja wlasnie siedze w holandii i mam przyjemnosc albo inie uczyc sie tego jezyka, nie jestem w stanie ci pomoc wybrac bo kompletnie nie mam pojecia na temat dunskiego. Wlasnie zaczynam sie uczyc hiszpanskiego bo to piekny jezyk, a co do niderlandzkiego to tak: jezyk fajny, ma bardzo duzo z niemieckiego wiec jesli sie go uczyles/as bedzie ci duzo latwiej, jesli chodzi o jego gramatyke jest duzo prostsza niz w niemieckim. Tylko wymowa moze na poczatku sprawiac trudnosci no i bardzo materialow jest dostepnych w polsce jedynie tylko kilka miast oferuje cos konkretnego a w internecie najczesciej po ang. No a tak poza tym to zastanow sie czy jest ci ten jezyk potrzebny bo naprawde bardzo niewiele osob ma pojecie ze taki jezyk wogole istnieje.
pozdrawiam
i zycze milej nauki
uczylam sie w szkole 4, ale na szczescie lacina mi odpadla i zostaly tylko 3:D ahh jakie to wspaniale uczucie:D taka ulga po 4 latach z lacina;p
ps. inne to hiszpanski, angol, niemiec (ten to biernie hehe;p)

a co do dunskiego i niderlandzkiego nie mam pojecia, ani o jednym, ani o drugim, ale duński mi ładniej brzmi z nazwy samej;p
Ja się uczę intensywnie angielskiego, na francuski zapisuję się od września, też się go uczę i hiszpański dopiero zaczynam:) Duński faktcyznie ładniej brzmi.