Podręcznik do samodzielnej nauki

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, przeglądałam forum, jednak wpisy były albo dosyć stare, albo bez odpowiedzi, dlatego mam nadzieję, że nikt nie zarzuci mi powtarzania się. Od niedawna postanowiłam uczyć się hiszpańskiego, znam na razie troszkę podstaw, bardziej słownictwo niż gramatykę, także interesuje mnie coś dla całkowicie początkujących (A1). Na razie uczyłam się tylko na DuoLingo + youtube + z dosyć ubogim "starterem" hiszpańskiego PONSa, który kiedyś zdarzyło mi się kupić na promocji.
Interesuje mnie albo książka typowa do gramatyki, albo dobry kompletny podręcznik z ćwiczeniami, ale nadający się do pracy samodzielnej. Czy możecie coś polecić?
Gramatica Basica Del Estudiante de Espanol - co prawda mało ćwiczeń, ale solidna książka. A ćwiczenia można odnaleźć na Internecie
Jeśli chodzi o gramatykę to SŁYSZAŁAM (czyli głowy uciąć nie dam), że dobra jest Gramatica del uso del espanol (nueva edicion), ale z tego co widzę to ćwiczeń też nie jest za dużo (1 strona na zagadnienie)

Ale po przyjacielsku powiem, że przynajmniej można pobrać z Internetu...
Ja pobrałam parę dni temu i... cóż powiedzieć, jestem zadowolona.
Zanim zobaczyłam Twoją odpowiedź, to właśnie zakupiłam tę książkę (Gramatica Basica del estudiante de español), bo i tak miałam bon do księgarni, a już "na oko" najbardziej mi się spodobała. Dopiero zaczęłam z nią pracować, ale podoba mi się jej styl, sporo przykładów i nie uważam, by było jakoś bardzo mało tych ćwiczeń, chyba w sam raz, na razie :)
Najgorsze, że moje słownictwo jeszcze nie jest bardzo bogate, dlatego za niektóre zadania nawet się nie biorę (jeszcze), np. znam wiele spójników, ale nie będę robić ćwiczeń z nimi, skoro nie rozumiem pełnych zdań, a koniugację dopiero co zaczęłam, także nawet nie zawsze słownik pomoże, a też nie chcę się zawalać milionem nowych słówek, których nie zapamiętam :) Ogólnie korzystam też z duolingo, nauczyłam się tam sporo słownictwa, ale brakowało mi jakiejś gramatyki w pigułce i mogę polecić tą gramatykę, wszystko jest jak na razie wyczerpująco wyjaśnione.
Dziękuję również za drugą propozycję i za przyjacielską radę ;) Zerknę również na tą drugą pozycję. Pozdrawiam :)
A czy ktos z was wie czy mozna moze skadś ściągnąc Nuevo Espanol de pe a pa? Znalazlam tylko starą wersjęksiążki ( moim zdaniem lepszą) a ta nowa?