Problem z nauką języka

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,

chciałem się zacząć w wolnej chwili uczyć tego języka. Co prawda bardziej mi się podoba wymowa i intonacja latynoska, ale od czegoś trzeba zacząć.

Problem jest taki, że nigdy nie miałem z tym językiem styczności, ani w szkole ani na żadnych kursach.

Biorę bardzo polecaną książkę "de pe a pa", która jest dla początkujących, ale trochę ciężko mi się zgodzić by była dobra dla osoby, która z tym językiem nie miała styczności, a chciała się go sama nauczyć.

Polecilibyście jakieś książki, z których mógłbym zacząć od zupełnej nieznajomości języka?
Generalnie polecam Ci korzystanie z różnych książek aby znaleźć jak najwięcej ciekawych ćwiczeń. Bardzo polecam słuchanie piosenek hiszpańskich, wiadomości czy oglądanie bajek dla dzieci.
Polecam Ci książki: Nuevo Prisma, Arco Iris, Aula.

Generalnie powinieneś zacząć od nauki podstaw: odmian czasowników w czasie teraźniejszym ze szczególnym uwzględnieniem czasowników nieregularnych. Następnie staraj się układać proste zdania z tymi czasownikami. Najlepiej uczyć jest się kontekstowo. Kojarz sobie słowa z daną sytuacją, wyobrażaj je sobie, nie kuj na pamięć bo szybko wylecą z głowy.

Chętnie podpowiem też kilka sposobów na naukę samych słówek jeśli jesteś zainteresowany.