Chcę iść na iberystykę.

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |
W tym roku będę absolwentem szkoły średniej i w związku z tym planuje iść na studia. Interesuje mnie kierunek Iberystyka z hotelarstwem. Mam prośbę do tych, którzy kończyli ten kierunek lub zamierzają tam też pójść. Otóż nie wiem czy sobie tam poradzę, bo nie znam hiszpańskiego a chce się go nauczyć. Wiem, że studiując zaocznie będzie to trudne, ale chce tego spróbować. Interesuję się też hotelarstwem i turystyką, a ta uczelnia pozwala na podjęcie studiów na tych kierunkach. Proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Chodzi mi głównie o zalety i wady tego typu studiów. Dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Pozdrawiam;)
hej!!
O jakiej szkole piszesz?? ja też mam zamiar iść na ten kierunek. Waham sie pomiędzy 3 uczelniami. WSJO w Poznaniu, WSJo w Świeciu i Wssm W Łodzi.
Myślę o wssm w Łodzi. Ta uczelnia mi odpowiada.
A jaką szkołę kończysz teraz. Umiesz choć trochę hiszpański bo ja wogóle? Może dasz numer gg to pogadamy na priv? mój nr to 6466493.
Po hiszpańsku nie umiem w kamień. sama zaczęłam sie uczyc i kupiłam espanol para ti :) a szkołe skończyłam dawno, 5 lat temu :)
ooo... musiałaś już skończyć jakiś inny kierunek studiów? Może pomożesz mi podjąć decyzję?
Doszłam do wniosku, że jednak wybiorę wsjo w poznaniu albo wssm w łodzi :) I teraz mam dylemat co wybrać :)
Żeby dostać się do Poznania musisz napisać test leksykalno-gramatyczny z hiszpańskiego natomiast w Łodzi nie musisz znać języka.
O tym to ja nie wiedziałam. Dzięki za info :)
katalanka a skąd wiesz o tym, że tam jest test (chodzi mi o studia zaoczne)??
W środe zadzwonilam do Poznania bo mnie tez interesują studia zaoczne i powiedzieli mi ze dla osob ze stara maturą ( a ty chyba tez taką masz) jest test.
Rekrutacja zaczyna sie od 15 maja i mozesz sie z nimi umowic na ten test na taki termin jaki ci odpowiada.
No mam starą maturę, ale cóż, ja znam tyle ile nauczyłam się sama - prawie nic :)
Chyba jednak zostanie mi to wssm, bo na tę filologię co jest w świeciu nie pójdę - szkoła istnieje raptem 3 lata i nawet nie wiem jaka kadra jest. Z resztą świcie kojarzy mi się z czymś innym niż z uczelnią :)
Ja w chwili obecnej tez jakoś super nie umiem hiszp. Jeżeli nie dostanę sie do Poznania do jeszcze myślę nad Wrocławiem - tam wystarczy mieć 4 z matury z jakiegokolwiek języka obcego i nauka hiszp. jest od podstaw.

Ale w pół roku można się wiele nauczyc samemu i jak narazie jestem optymistką:)
a gdzie mieszkasz?? ten Wrocław to daleko od mojego miejsca zamieszkania :) Najbardziej odpowiadałoby Trójmiasto. A ta filologia w tym wrocku to na wsf??
Ja jestem ze Szczecina. Do Wrocławia też mam trochę daleko dlatego chcę spróbować najpierw do Poznania.

Szkoda ze jest taki maly wybór studiow zaocznych:((

ps. filologia zaoczna we Wrocławiu na jest wsf.
Właśnie przeglądam stronę uniw. wrocławskiego :) nawet mi się podoba :)
Wiesz co, ale na uniwersytecie też jest zaoczna.

http://www.uni.wroc.pl/!nowastrona/index.php?sec=news&id=458

Wejdź na te link, tam powinien być plik pdf i przeskocz na filologię hiszpańską :)
Ale jestem guła, spojrzałam na studia stacjonarne!!
Szkoda, ze filologie nie oferują państwowe uczelnie, a jak już sa to trzeba mieć już jakąś znajomość.
na uniwersku jest zaoczna filologia ale magisterska, wiec na razie nie dla nas;)

jakis czas temu znalazlamna uczelni panstwowej hispanistyke zaoczną ale przy rekrutacji brali pod uwage stara maturę z hiszpańskiego więc i to nie tak dla mnie.
Znalazłam jeszcze uczelnię w Gdyni
http://www.pwsh.edu.pl/
Nie wiem dlaczego ale nie przekonuje mnie ta szkola w Gdyni.
Poza tym jest drozsza niz Poznan i Wrocław.
Poczytałam sobie forum tej uczelni. i już nie chce :) Przed chwilką widziałam ogłoszenie o kursie hiszpańskiego u mnie w mieście i chyba się zapisze. Kurcze, poczekam na oficjalne informatory na studia z tych wszystkich uczelni i wtedy będę myśleć :) Na razie mam sesję do zdania i jeszcze 3 egzaminy bleee :(
Katalanka, jest jeszcze coś takiego www.wsjo.edu.pl
Nie wiem czy Ci się spodoba :) Mi tak średnio :)
jest jeszcze cos takiego jak swps w warszawie
http://www.swps.edu.pl/new_www/oferta_edu/stud_lic_1[tel]/filologia_hiszpanska_1148395210.html :)
tylko ze z tego co wiem na SWPS jest tylko f.hiszpanska dzienna, zaocznej brak :(
jestem w podobnej sytuacji co was na pewno nie zdziwi :/ chociaz moze w gorszej niz czesc was bo nie umiem hiszpanskiego :P od jakiegos czasu sama probuje sie uczyc tego jezyka bo niestety w okolicy nie ma takiej mozliwosci :/ zadna szkola nie oferuje nauki tego jezyka :/ i zalozylam sobie za cel pojscie na uniwersytet wrocławski na filologie hiszpanska co jest moim najwiekszym marzeniem i zrobie wszystko zeby sie tam dostac :)chocbym miala stracic rok i w tym czasie pojsc na jakis porzadny kurs :D .... czyz hiszpanski nie jest jak poezja ? :)
Nieprawda, może kiedyś tak było, teraz jest tak:
"germanistyka od podstaw, hispanistyka, japonistyka, sinologia, europeistyka

Nowa i stara matura
Kandydaci przyjmowani są na podstawie złożenia kompletu wymaganych dokumentów do wyczerpania limitu miejsc."

Skopiowalam ze strony wsjo.pl :)
OK, ale pamiętaj, że we Wrocku można rozpocząć naukę hiszpańskiego od podstaw, ponadto zastanów się, czy aby na pewno to ma być Wrocław... poziom jest wysoki, naprawdę, ale co z tego? Nie ma specjalizacji tłumaczeniowej, nie możesz być nauczycielem, tak naprawdę NIE MA tam ŻADNEJ specjalizacji. :(
besos
Mam do Was pytanie.
Po pierwsze do osób które studiują hispanistyke/iberystykę na WSJO w Poznaniu. Polecacie tę uczelnie? Słyszałam różne opinie dlatego pytam.
po drugie do osób które studiują filologie hiszpańską na państwowej uczelni, np UAM - dziennie! Trudno się dostać? Ile trzeba mieć min. punktów by zostać przyjętym?
Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka