filologia hiszpańska na ATH

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 81
poprzednia |
hej :) mam prośbę jeśli ktoś wie coś na temat studiowania języka hiszpańskiego na ATH Bielsko proszę o odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję.
Hej :)

wybieram się tam po maturze :D co do pomocy, to pewnie nie wiele mogę powiedzieć, najlepiej jakby wypowiedział się ktoś ze studentów.... ale wiem, że próg w zeszłym roku wynosił 450/1000, narazie są to tylko trzy letnie.. ale mam nadzieję, że przez te cztery najbliższe coś wymyślą, żeby można było zrobić magistra... Skąd jesteś? może pogadamy, zawsze to raźniej :)
super że ktoś się odezwał :) ja jestem z Oświęcimia, a Ty? moze porozmawiałybyśmy na gg? ja jestem już po maturze... rok sobie odpuscilam i teraz chciałam się wybrać na ten hiszpański. Fajnie byłoby jakby się jakiś student ATH odezwał :)
Oto jestem, studentka ATH :) Ale w gruncie rzeczy nie bardzo wiem co powiedzieć :P Studia są fajne, pierwszy semestr bardzo lajtowy. Jest dwóch nativ speakers z Argentyny i z Peru. Wymagają ale w porównaniu do matury, to jednak miły odpoczynek miałam. W 2 semestrze już więcej rzeczy się pojawia. Można zajrzeć na strone ATH w zakładce dla studenta są plany zajęć. A o magisterskich póki co nic nie słyszałam.
oo super :D fajnie było by pogadać. to moje gg: 1[tel];)
Jeśli się ktoś wybiera dziennie na filologię hiszpańską na ATH to pisać :) fajnie byłoby się poznać i porozmawiać ;) to moje [gg]
Zgadzam się z koleżanką i też poproszę o kontakt na gg (nr wyżej) ;);)
Wybaczcie dziewczyny ale nie wyrabiam teraz czasowo na jakiekolwiek rozmowy. Semestr letni ruszył z pełną werwą ;) Jeżeli chcecie, możecie mi tu na forum dozować pytania, postaram się w miare możliwości szybko odpowiadać. Same rozumiecie, szybciej napisać mi tu posta niż pogadać na gg, bo na 5 min by się nie skończyło ;) Jak tylko znajdę więcej czasu to się jeszcze odezwę. Do usłyszenia ;)
dzięki :):) hmm.. ja bym miała takie pytanko odnośnie erasmusa.. jak to wygląda? i co do studiów to jak jest z wyborem tego drugiego języka i kiedy się dowiadujemy jaki on będzie.. odrazu na rozpoczęciu ? :]
Co do erasmusa to przede wszystkim trzeba bardzo pilnować wszystkich terminów i sprawdzać czy akurat nie organizują spotkania. Spotkanie jest jedno na rok, z reguły na wiosne. Jest 6 uczelni na które można wyjechać do Hiszpanii. Trzeba przejść rozmowe kwalifikacyjną po hiszpańsku (w tym roku ma być zaraz po świętach), mieć ogólnie dobrą średnią i dobrze zaliczyć hiszpański (brany jest jako egzamin z języka, który obowiązuje wszystkich starających się o wyjazd którzy nie są filologami, np jeśli ktoś studiuje zarządzanie i chce jechać do kraju anglojęzycznego musi zdać egzamin z angielskiego. Filologów takie coś nie obejmuje, po prostu zamiast oceny z egzaminu bierze się ocene z języka jaki studiuje). Oraz dostarczyć całą mase papierków w wyznaczonych terminach. Generalnie nie jest tak że każdy co chce wyjeżdża, ale na pewno są dużo większe szanse niż np na UJ.
Co do drugiego języka to teoretycznie sobie wybieracie (każdy z osobno pisze co chciałby z 3 do wyboru: portugalskiego, francuskiego i włoskiego) ale w praktyce to uczelnia narzuca jakiego języka będzie się uczył dany rok. Na te chwilę nie mogę się podzielić większymi doświadczeniami bo jeszcze nie zaczęliśmy nauki drugiego języka, dopiero od 2 roku.
dziękuję :) a jak wygląda sprawa z angielskim? bo szczerze powiedziawszy to trochę się obawiam.. no i później jak wygląda to przy sesji..? czy jest jakiś "poważny" poziom? ;)
Wykładowca z angielskiego to bardzo przyjemny facet, że tak powiem, ludzki. Rok podzielony jest na dwie grupy, mniej i bardziej zaawansowaną więc nie ma się czego bać. Gorzej jeśli jesteś na wysokim poziomie (FCE lub wyżej) bo wtedy nie koniecznie robisz coś nowego. Wiadomo, poziom ustalany jest dla całej grupy. Po jednym semestrze jest zwykłe zaliczenie, coś jak kolokwium, natomiast na koniec roku jest już egzamin pisemny i ustny.
aha.. to dziekuje.. bo troche sie martwiłam... teraz to z angielskim u mnie nie za bardzo... tym bardziej ze matury tez z niego nie zamierzam pisac.. no to sie jakos bede musiala podszkolic :) a jakbys ocenila pierwszy rok, przedmioty i pozniej sesje ?? no i wykladowcow :):)
hej
ja studiuję na ATH drugi rok zaocznie:)
jeśli chcecie coś wiedzieć chętnie pomogę
[gg]
też mam zamiar złożyć tam papiery, oby tylko maturka poszła jak najlepiej...:]
oo.. fajnie :):) może pogadamy na gg ? :) fajnie byłoby poznać kogoś kto też się tam wybiera. Mój numer jest tam wyżej, jakby co:]
hej a ktos sie wybiera na zaoczne od 14.06 startuja zapisy,w tamtym roku bylo duzo chetnych?
a powiedzcie do wyliczenia punktow dalyscie polski i jezyk obcy??
z tego co się orientuje to jest suma z polskiego i matmy plus 4 razy jezyk obcy, tzn podstawa, ktora dzieli sie jeszcze na dwa, a pozniej dopiero razy cztery.. zastanawiam sie jak rozszerzenie, bo ponoc sie nie dzieli i mnozy razy cztery... taki znalazlam przelicznik tam na stronce.. mam nadzieje ze sie nie pomylilam z tym.. :)

tutaj posyłam link: http://www.ath.bielsko.pl/rekrutacja_new/r_index.php?poz=39
no ale ja maty nie mialam obowiazkowej mowie tu z gory o roczniku 2006 czyli liczymy przedmiot dodat+polak+angol?
no a jak z zaocznymi??bo mnie to interesuje w szczegolnosci:) jak tam wygladalo z rekrutacja tez wielu chetnych czy raczej mniej niz na dzienne
Z zaocznymi jest tak, że złożenie papierów w zasadzie wystarczy. Nie ma wielkiej liczby chętnych a ci , którzy sa też nie mają jakichś fantastycznych wyników z matury wiec myślę ,że problemów nie będzie. Ja składałam tam kiedyś papiery z kumpelą. Ona ma tylko podst maturę i dostałyśmy się bez problemów. Co prawda nie studiuję tam ale to już inna historia.
Mam pytanie, studiuję pedagogikę na I roku na ATH i zastanawiam się nad podjęciem drugiego kierunku od października właśnie na hiszpańskiej tylko nie wiem czy będę w stanie to pogodzić. Bardzo proszę o radę :) I jeszcze chciałam zapytać jak wyglądają praktyki na hiszpańskiej?
Mam pytanie, studiuję pedagogikę na I roku na ATH i zastanawiam się nad podjęciem drugiego kierunku od października właśnie na hiszpańskiej tylko nie wiem czy będę w stanie to pogodzić. Bardzo proszę o radę :) I jeszcze chciałam zapytać jak wyglądają praktyki na hiszpańskiej?
Ja też miałabym jedno pytanie :) czy jeżeli ktoś zdawał hiszpański na maturze to jest to jakoś premiowane przy rekrutacji czy traktują to tak samo jak każdy inny język ??
Raczej tak samo jak każdy język :) Zobacz sobie tutaj: http://www.ath.bielsko.pl/rekrutacja_new/r_index.php?poz=25
Hej ludzie:)
ja tez zamierzam tam składac.... mam nadzieje że nie będzie problemu z dostaniem sie:)
a mam pytanko: uczyliscie sie wczesniej hiszpańskiego?? bo ja nie ale chciałabym i mam pewne obawy...
Ja się nie uczyłam :) wydaje mi się że większość będzie początkująca :)
aa faJno:) zawsze to jakoś raźniej:D
Będzie dobrzee ;)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 81
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka