iberystyka SWPS - pytania do studentów/absolwentów

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć,

niedługo kończę anglistykę, chciałbym zacząć iberystykę w Warszawie zaocznie. Głównie myślę o SWPS. Znam hiszpański na poziomie B1. Mam kilka pytań do studentów/absolwentów iberystyki na tej uczelni.

1) Czy zjazdy są co 2 tygodnie, czy co tydzień. W starych wątkach można znaleźć czasami tę drugą wersję, która nie bardzo by mi odpowiadała.

2) Na jakim poziomie zdaliście maturę z hiszpańskiego, że dostaliście się na studia 3-letnie? Podstawową/rozszerzoną?

3) Jak już wspominałem, jestem na poziomie b1. Nie mam jednak na to żadnego papierka i nie wiem, czy moja praca (szkoła językowa) pozwoliłaby mi podejść do DELE bądź matury (pewnie wypadłyby w dniu mojej pracy). Jeżeli tak właśnie by było, wie ktoś jak wygląda rok zerowy? Jak wyglądają zajęcia, czy są co 2 tygodnie? Jaki poziom osiąga się po ukończeniu takiego roku oraz czy podczas roku zerowego traktowani jesteście/byliście jak studenci? Mam na myśli legitymację studencką.

4) Jakie przedmioty są na pierwszym roku (nie zerowym)? Strona SWPS pod tym względem jest uboga, a po skontaktowaniu się ze szkołą niewiele mogłem zdziałać. Do innych języków program ładnie opisany w pdf na stronie (kiedy jaki przedmiot, ile godzin) natomiast iberystyka to wielka niewiadoma.

5) Czy warto studiować iberystykę na SWPS? Wiem, że dużo pieniędzy idzie na czesne, ale anglistyka SWPS ma bardzo dobre opinie. Na magisterce na UW mam kilka osób po SWPS i to naprawdę bardzo dobrzy angliści. Jak to jest z hiszpańskim?

6) Czy mógłby ktoś udzielić mi informacji na temat specjalizacji tłumaczeniowej?

Mam nadzieję, że znajdzie się kilka osób, które podzielą się spostrzeżeniami. Byłbym naprawdę ogromnie wdzięczny. Nie chcę wybierać nic w ciemno, a opinii świeżych o kierunku brak. Znajomych po iberystyce SWPS również brak.

Z wielką nadzieją oczekuję na odpowiedzi. Nie tylko osób ze studiów zaocznych. Dziękuję! :)

 »

Pomoc językowa