Polećcie mi jakieś hiszpańskie zespoły rockowe!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Jeśli chodzi o hiszpański to jestem ewidentną samouczką. Uczę się oglądając telenowele, tzn. zapisuję to co usłyszę na kartce. Znam już dość dużo słów, zwrotów i wyrażeń. Znam również wiele zespołów i wykonawców muzyki pop i latino, ale chciałabym zaznajomić się z jakimiś zespołami rockowymi. Głównie chodzi mi o Hiszpanię, Meksyk, Argentynę, Kolumbię i Peru. Możecie mi polecić coś z gatunków metal i punk??? Najlepiej coś w stylu Offspring, Green Daya, Rammsteinu lub Korna. byłabym wdzięczna.

Qué viva España!!!
Zobacz sobie
http://www.hiszpanski.ang.pl/Muzyka_hiszpanska_109.html

Osobiscie polecam "Heroes del Silencio". "Ska-p", "Ataque77"
No sé como agradecerte!!! De verdad me ayudaste mucho.

Qué viva España!!!
Wpisywalam sie juz w innym watku ale co tam powtorze jeszcze raz! Osobiscie uwielbiam Green Day i Offspring, a najbardziej ze wszystkich na swiecie niemiecka kapele Die Aerzte...lubie tez Ramstein. Poniewaz podobaja Ci sie podobne zespolu moze spodobaja Ci sie moje hiszpanskie typy: Ska P, La Vela Puerca, Los Fabulosos Cadillacs :) Najbardziej punkowe jest Ska P.
Tez ucze sie sama bardzo czesto na tekstach tych zespolow, niestety wielu wyrazow z ich piosenek nie ma w moich slownikach:) Poniewaz slucham punka domyslam sie dlaczego:)
Die Arzte też lubię no i por supuesto Die Toten Hosen... Niemieckiego uczę się w szkole, więc nic dziwnego, że lubię niemieckie kapele... O Ska-P to gdzieś słyszałam, ale głupia myślałam, że są z USA... Que tonta soy...
ja mogę Ci polecić taką kapelkę jak ESTOPA lub BEBE.Posłuchaj i oceń.Moin zdaniem naprawde warto
Gracias... W kwesti hiszpańskiej muzyki rockowej będę się musiała jescze dużo poedukować...
Hermosa, jesli chodzi o muzykę peruwiańską, bo takiej słucham w szczególności, polecam z salsy - Grupo Niche, z walca kreolskiego - Eve Ayllon(koniecznie posłuchaj "El plebeyo" czy "Esta es mi tierra"). Z muzyki kreolskiej polecam także Chabuce Grande, Susane Bace. A oprócz peruwiańskiej polecam Eddiego Herrere, Elvisa Crespo, Juan Luisa Guerrę (wszyscy merengue), Ska-p, Sin Dios, Los autenticos decadentes (punk), Africando, Orquesta Broadway, Celia Cruz (Salsa).
iGracias!
wlasnie odkrylam Los Autenticos Decadentes - rewelacja!!!!!!!:):) Na pewno Ci sie spodoba:)

Estopa tez fajnie gra...
Eso espero... No sabeis dónde puedo encontrar algunos canciónes de estos grupos??? Lo mejor gratis...
Są dostępni w P2P(Kazaa,Shareaza); ja ze swej strony polecam klasyków (jeśli można tak powiedzieć):
Joan Manuel Serrat(szczególnie "Penelope" , "Mediterraneo" y "Saeta"
El ultimo de la fila(wszystko ze szczgólnym uwzględnieniem albumu "Astronomia razonable"
No me pises que llevo chanclas (szczególnie "El canario " y " Un borrico z'jaogao" , "Manolete"
Ana Belen y Victor Manuel (szczególnie "La puerta de Alcala" y "Contaminame")
oraz trochę świeżsi :
Las Niñas
Mala Rodriguez
Bebe
Mojinos Escozisos
Polecam też grupy śpiewające w spanglish:
Molotov
Delincuent habits
Juanes: w szczegolnosci "La paga" i "la noche"
Pozdrawiam
hm chociaz on az taki rockowy to moze nie jest:)
polecam Juanes... sa najlepsi.. ale sporo ciekawych kawałków ma równiez.. selena, Merche, Maricela, Sin Bandera i Kahula.. ale tej ostatniej to raczej w necie nie znajdziesz.. to kostarykańska wykonawczyni.. ale jej piosenka Tu corazon.. jest super
www.click-plick.org w dziale muzyka wrzucam dużo tego, niedługo pójdzie cała dyskografia Los Autenticos Decadentes, SKA-p, Skalariak itp.
iGracias!
czy mógłby ktoś mi podesłać hiszpańską muzę?
[email]
dzięki!!! :-)
A ja polecam punk rockowy zespol Siniestro total, w szczegolnosci Bailaré sobre tu tumba. Oraz Sociedad alkoholika (a moze soziedad?). Co do innych to musialabym poszukac w plytach moich compañeros de piso, bo maja tego duzo :]
Pozdrawiam
Hola!
Quieres eschuchar algo mas picante? hm.. Busca : TIERRA SANTA ("Iron Maiden" espańol;)) , HEROES DEL SILENCIO, o MAGO DE OZ,
Wiesz moze czy "Los Autenticos Decadentes" koncertuja poza Ameryka Pd. i srodkowa??? Swoja droga w bardzo pozytywne wibracje moze wprawic czleka ta muzyka....
Czy istnieje szansa sciagniecia ich do Polski?Mysle ze tak....Gdyby mi sie udalo :)....Kto poszedlby :-)na taka fieste???
Pozdrawiam
Lukasz
[email]
de rata blanca - niesamowity zespol :) a widze ze nikt go nie wymienil
Temat przeniesiony do archwium.