do studiujących w hiszpanii :)

Temat przeniesiony do archwium.
Hej :) W jakim mieście w Hiszpanii najlepiej studiować? (mam na myśli warunki, koszty, poziom uczelni itp..) Barcelona niestety odpada ze względu na ceny no i kataloński o którym nie mam pojęcia :(, w Madrycie też podobno jest strasznie drogo..
Ja juz sie dowiedzialam duzo i zdecydowalam sie na miadto gdzie bede mieszkac, a mianowicie jest to male miasteczko pod Sevilla, a studiowac bede w Sevilli, znalazlam osobe ktora juz tak zrobila i wszystko mam obcykane, ceny sa przystepne i mieszkania ciekawe.
ale za to od maja do wrzesnia nie spisz po nocach jesli nie masz w domu klimatyzacji a jesli w zimie znowu sie oziebi jak w zeszlym roku to zamarzasz bo w andaluzji nie maja ogrzewania.....a 45 stopni w cieniu w lecie to duzoooo:)ale zycze powodzenia....ja wole mnije gorace klimaty...chociaz taka np valencji gdzie pokoj wynajmiesz juz od 100 euro za miesiac:)
Tak właśnie myślałam o Valencji.. Andaluzja to jednak dla mnie stanowczo za ciepło, lubię wysokie temp, ale... :)
A wiecie coś może o stypendiach?.. Najbardziej mnie w tym wszystkim przeraża, ze wszystkie koszty mnożą się przez 4 :/..
stypendia sa..a studia nie sa takie drogie bo kosztuja kolo 600 euro za rok a przecie zmozesz od maja pracowac legalnie wiec no problem..a zycie kosztuje mniej wiecej tyle co tu...mysle ze z mieszkaniem mozesz spokojnie w valnecji utrzymac sie za 300 euro miesiecznie...bez studiow...a na uniwerku sa jakies stypendia na bank
No to jest pewne pocieszenie :) Jeszcze poszukam po internecie, może czegoś się dowiem na ten temat.. W każdym razie, dzięki :)
cześć! ja właśnie wróciłam ze stypendium w Murcii. studiowałam na państwowej uczelni, super poziom, fantastyczni ludzie. miasto... no mniejsze niz Madryt duzo, ale łatwiejsze do szybkiego oswojenia :) i do morza dużo bliżej. b.dobrze się bawiłam i wiele się nauczyłam! gorąco polecam!
rzeczywiscie Valecia jest odpowiednim miastem jezeli chodzi o koszty. Mozesz zalezc mieszkaie w dobrym stanie juz od 100 euro miesieczie musisz tylko dobrze poszukac. Ja mieszkam w Valencii u kuzyki, prawie w centrum i ona za wynajem polowy domu ( salon, 3 pokoje, kuchnia, lazienka) placi 190 euro na miesiac + media wiec wydaje mi sie ze ze to bardzo tanio. Do dworca mam stad 15 min. drogi i ogolnie wszystko na miejscu. wedlug mnie to tylko kwestia poszukania bo naprawde mozesz mieszkac w fajnym mieszkaniu za male pieniadze.
Salu2
Szukam, szukam :) Byłabym wdzięczna za jakieś pomocne linki :)
wpisz w google hiszpanki pisos para aquiler en valencia i juz....albo popatrz po stronach uniwerku oni maja czesto stronyz mieszkaniami i tam daja ogloszenia.ale jak pojedziesz w ciemno zostawisz gdzies torby i pojedziesz na uni po ogloszenia albo nawet w gazecie to bez problemu znajdziesz cos....najlepiej w centrum zeby miec blisko do uni wtedy opada ci 40 euro za sieciwoka\e na metro
Wielkie dzięki, teraz napewno cos znadę :)
PS chyba nie mam tyle odwagi żeby jechać do Hiszpanii tak zupełnie w ciemno ;)
Wiec myslicie ze Andaluzja jest za droga? W sumie o wiele bardziej podoba mi sie Andaluzja od Valencji hmmm ale jezeli koszta sa wieksze o wiele w Andaluzji to sama nie wiem...
czy ja napisalam ze jest drozsza?jesli tak to sorry ale ja nie znam kosztow w andaluzji:) jest goretsza a ceny z valencji znam....no ale napewno i tak najdrosze miejsca to madrid i barca:) wiec popatrz po ogloszeniach..wtedy sie zorientujesz:)
Andaluzja jest piękna to fakt.. ale za cieplutko ;) Tak czy inaczej nic nie przebije Barcelonki, która jest niestety dla mnie za droga :/ no cóż... może kiedyś;)
Olita ja tez studiuje w Murci:) Co tam Barcelona:) Murcia de best!!!
taaa murcia:) nie wspominam za dobrze. okradli mnie:) ale ja bylam w los narejos obok los alcazares nad mar menor:) tam jest faajnie choc za cieplo troche:)
czy wiesz moze jak wyglada przerwa swiateczna na boze narodzenie??
ja bede studiowac w Barcelonce:D cudowne miasto, cudowni ludzie;p poza tym nie chciala mnie wypuscic hehe;p przeznaczenie:P
Zeby nie jechac w ciemno --> www.hospitalityclub.org tu mozna znalezc jakies lokum, chociazby na 2 dni, zeby nie spac na ulicy oraz poznac ludzi z danego miasta, polecam!
moja znajoma hiszpanka poleca studiowanie w Granadzie - przynajmniej dla osob chcacych studiowac jak ja medycyne - dokladny adres to www.ugr.es
Poradzcie! Nie wiem czy studiować w Londynie czy w Madrycie. Wiem, ze dla niektórych to chore, ale dla mnie to naprawde problem:( Jeśli chodzi o języki to nie ma problemu bo oba znam na stopniu zaavansowanym.
zalezy co chcesz studiowac. z drugiej strony dyplom angielski latwiej ci bedzie nostryfikowac(uprzedzam ze ustawa z bolonii nie jest jeszcze podpisana)
Icaro jaka ustawa z Bolonii? daj jakis link, albo wiecej informacji co ona oznacza ? szybsza nostryfikacje????????????????
hiszpania jescze nie jest w procesie bolonskim?? naprawde??a to sie zdziwilam...
>hiszpania jescze nie jest w procesie bolonskim?? naprawde??a to sie
>zdziwilam...

+++++++++++++++++++++++++

ja tez... jak cie przeczytalem. widze ze nie ucza w polsce dokladnego czytania... :)

oczywiscie ze jest;inna sprawa to ,to ze nie jest od podpisany...zreszta zdecydowana wiekszosc krajow ma ten sam problem...
++++++++++++++++++++++++++
El proceso de Bolonia se encuentra en su fase intermedia. En el 2010 el Espacio Europeo de Educación Superior debería ser una realidad.
++++++++++++++++++++++++++
A co myślicie o studiach prawniczych w Hiszpanii? Ciężko się na nie dostac i utrzymać? Może ktoś sie orientuje?

Pozdrawiam! :)
ucza ucza, to ty nie wyraziles sie dokaldnie:) jest podpisana, proces bolonski (dlatego wlasnie nazywa sie proces) oznacza ze kraje zoobowaizaly sie do 2010 wypelnic jego postanowienia...wiec dokladnie mowiac jest podpisana przez hiszpanie ale jeszcze nie we wszystkim wypelniona....tak przynajmniej uczyli mnie na szkoleniu dotyczacym tego procesu....
mój kolega studiował prawo w Walencji. Podobno jeśli już się idzie na prawo to zazwyczaj ludzie (np. z Polski) trafiają tam. hehe to taka ciekawostka.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa