praca huelva truskawki 4

Temat przeniesiony do archwium.
9691-9714 z 9714
| następna
ja nie sieje paniki tylko pisze jak wyglada sprawa w tym roku z truskawka - dzisiaj kolez. z palos de frontera , powiedziala mi ze kiepsko maja z fresa, a pracuje tam na almasenie ,malo godz, tak jak z czeresnia w zeszlym roku - pogoda nie dopisuje i tyle -- ja jestem po tej stronie , a wszystkie wyjezdzajace panie jestescie w polsce , ale co tam, niech kazdy decyduje za siebie -- ja juz pracuje ale nie na andaluzji ,tylko na catalunii , na almasenie , przy gruszce , jabluszkach , odpuscilam sobie frese ,i bardzo dobrze zrobilam . pozdrawiam
¨hej laski pogoda od kilku dni wspaniala ,zdazylam juz sobie gebe spalic , truskawek coraz wiecej , nawet udalo sie zaliczyc kilka nadgodzin , pozdrawiam wszsytkich seredcznie i cze fajnego szefa , i udanego zarobku
Witam Was serdecznie :)
Wiadomo, ze od kulku lat biznes truskawkowy w Hiszpanii troszkę podupada, ale hiszpanie nadal bardzo chetnie zatrudniają polki. Jak ktoś jest pracowity to zarobi, hiszpanie owszem duże bezrobocie, ale oni nie bardzo chcą pracowac przy zbiorach . Bezrobocie swoje , ale w Andaluzji czasami brakuje rą k do pracy stad praca dla polek rumunek itp.
pozdrawiam
hej. orientuje się ktoś kiedy jest następny wyjazd?
P.S. już byłam na zbiorach i powiem że nie jest tak zle jak tutaj piszą, a więc śmmiał decydujcie się na wyjazd:)
orientujecie się może kiedy następny wyjazd ?
Hej witam wszystkich. Mam male pytanko co do kontraktu na zbior truskawek. Jezeli kontrakt konczy sie 20 czerwca czy mozliwy jest wczesniejszy zjazd do domu na przyklad 5 czerwa.
pewnie ze tak to zalezy kiedy skonczy sie campania u twojego szefa u niektorych konczy sie nawet w maju a jezeli ktos jedzie dopiero w kwietniu to nie za bardzo sie opłaca duzo nie zarobi zostana niecale dwa miesiace trzeba samemu sie wyzywic i pozniej jeszcze droge powrotna zaplacic pozdrawiam
Witam, mam mały problem mój szef nie wypłaca kasy wypłacił mam narazie przez miesiąc 200 euro i mówi ze coperatiwa jemu nie płaci, gdzie można to zgłosić czekam do końca tygodnia jak mi nie wypłaci całej zaległej kasy to muszę coś zadziałać bo za darmo nie będę pracować. Przyjechłam 1 marca,ale nawet jak wypłaca co miesiąc to musi przynajmiej do końca tego tygodnie się z nami rozliczyć .Proszę o poradę.
no niestety czasem tak bywa ze szef nie płaci ,praktycznie jedzie sie w ciemno do pracy ale to już twój jest problem praktycznie robisz za free przepracowac miesiac i dostac tylko 200 e to jest porazka ja pracowałam wczesniej tez na truskawkach ale nie mialam takiej sytuacji ale widzilam ze dziewczyny tez miały problemy z szefami rózne i raczej nikt sie tym nie przejmował
Inspección de Trabajo y Seguridad Social (ITSS) tu trzeba zgłosić jak pracodawca nie płaci wynagrodzenia !!!
Zawsze mozesz gdzies indziej dorobic jak nie wyplaca zeby na powrot bylo a moze warto poczekac
Witam,
Piszę bo chciałam ostrzec wszytkich.Mario jest nie słusznym człowiek i wielkim oszustem.W zeszłym roku byłam w Hiszpanii bo załatwił pracę u pracodawcy.W autobusie było tylko 5 polek wyjezdzających z Wrocławia i żadnej wiary więcej oprócz 2 kierowców jakiś przydupasów.gdy dojechaliśmy na miejsce okazało się że pracy nie miał załatwione i czekaliśmy po podróży w kawiarnii 5 godzin a mario w tym czasie jeżdził i załatwiał pracę na kampie.Po tem przyjechał i powiadomił że zaraz jakiś szef przyjedzie z kampa i nas zabierze,dojechaliśmy na kampo i się zaczeło,polki mósiały po 2 lub i nawet 3 spać w 1 łóżku,syf straszny,do pracy poszliśmy dopiero po 2 tygodniach polki nie miały się za co wyżywić,gdy już poszliśmy na kampo pracować była tam jeszcze inna znajoma Maria nazywa się Marzena,polki popracowały góra po 5 dni a pani Marzena zwalniała wszystkich po kolei,dlaczego bo jak polka straciła pracę to biegła do Maria a by załatwił jej pracę a ten ściągał za to 150 euro,oprócz tego że nie które nawet nie miały szans załatwić sobie pracy na innym kampie to nikogo nie interesowało gdzie taka osoba się podziewa i gdzie pójdzie bo zaraz po wywaleniu z pracy mósiała się pakować i opóścic kampo.Po czym jak juz prawie wszystkie zostały zwolnione bez żadnej przyczyny to pani Marzena szukała innych polek i kłamała że na jej kampie jest praca od zaraz!!! ale automatycznie do rąk chciała 150 lub 130 euro,taka polka która dała i poszła na te kampo to na drógi dzień się dowiedziała że została oszukana przez panią Marzenę,poszły na nią denusję i ja nawet osobiście złożyłam,bo również zostałam zwolniona z pracy i całe szczęście że miałam gdzie iść bo miałam znajomych nie daleko ale tak gdybym nie miała to bym szła na ulicę i nikt by mi nie pomógł!!! A pani Marzena oprócz tego że miała męża w Polsce i znim ma dzieci to urzędowwała w Hiszpanii z 2 hiszpanamii i to na beszczelnego.Mojej koleżance się do konta bankowego osobistego dobierała bo znała login hasło wszystko bo wygrzebała jej w papierach podczas kiedy tamta pracowała,a Maria to wszystko cieszyło i w dupie miał co się z nami stanie!!! Było nawet parę zgonów na kampach z powodu udaru słonecznego,ludzie nie mogli napić się wody,odpocząć czy zjeść i padali w namiotach lub przed nimi,i co sprawa szybciutko ucichła.To są krętacze,oszuści i wielcy oszuści,odradzam z całego serca wyjazdu do parcy do Hiszpanii bo będziecie żałować,przyjedziecie z niczym albo wcale nie wrócicie!!!!!!!!!!!
I jeszcze jedno,a Mario będzie wam wciskał kity że dobra praca zarobkowa,dobre warunki,wszystko ładnie pięknie a na miejscu się wszystko okaże,i tylko kto będzie mógł spierdalać to spierdoli jak najdalej od nich.Szefy proponują kase za sex bo inaczej pracy mozna się pozbyć,tak są wykorzystywane rumunki i marokanki szczególnie,polacy również się zdarzają bo wyjścia nie mają.Mario beszczelny wydziera się na polki,wyzywa używa wulgarnych słów.Szkoda więcej gadac a tyle bym mogła tu napisać!!!!!!!!!
Hej witam wszystkich. Czy orientuje sie ktos moze czy w dni powszednie odprawiane sa msze w kosciele w Villablance?
mala300 napisz na priv do mnie
wy dalej wierzycie w te bzdury mario?przeciez tego nie mozna nazwac pracą idealna nazwa dla tego procederu to meksyk.Kwitnie podpierdalactwo wyzysk i dupodajstwo.Na dodatek ciapatych tam bez liku.
Witam wszystkich. Podobno ten sezon truskawkowy jest nie za dobry i ma sie niedlogo zakonczyc. Czy ktos ma na ten temat jakies informacje i moze sie nimi podzielic. dzieki.
To prawda,ze ta kampania jest bardzo zla,ale nawet plantatorzy nie wiedza kiedy sie skonczy.Wszystko zalezy od ceny truskawki.Moze byc tak,ze na jednym polu skoncza kampanie a u sasiada bedzie miesiac dluzej-tego nikt nie wie
witam. podobno 15 maja ma odbyc sie zebranie plantatorow w villablance i maja ustalic co dalej z tegoroczna kampania. ma ktos moze jakies informacje na ten temat?
witam> jak tam przedstawia sie sytuacja ze zbiorem truskawek? jak dlugo moze jeszcze trwac kampania? dzieki
W tym roku niestety jest różnie są miejsca, że nie ma już co zbierać i jest koniec. Pamietam raz rok, że 12 maja byłam już w Polsce, bo cena spadła i nie opłacało się zbierać, mimo, że na polach była cała masa truskawek. Czas pokaże co będzie dalej. Wczoraj było spotkanie plantatorów.

Czy jest ktos na forum z Villablanki?
W tym roku na moim campie , campania skończyła się około 20 maja , ale powiem Wam szczerze że będąc tam pierwszy raz i tak nie żałuje. Może małe zarobki i mało godzin pracy,ale jeśli chcecie przeżyć przygodę to śmiało decydujcie się na wyjazd. Ja świetnie trafiłam- spoko dziewczyny,szef uczciwy,kasa wypłacana na czas,powrót opłacony.
Może w przyszłym roku też tam wyruszę,chociażby ze względu na sentyment... :)
Jak macie jakieś wątpliwości lub pytania-piszcie na [gg] . Chętnie rozwieję Wasze wątpliwości,bo niektóre osoby wypisuja tu takie bzdury , że głowa boli.

Pozdrawiam wszystkie Fresity ;):P
Witam wszystkich! Wie ktoś może o jakiejś pracy teraz w Hiszpanii? Byłam w Andaluzji już kilka razy i chciałabym jeszcze w tym roku pojechać do Hiszpanii, niekoniecznie do Andaluzji, ale nie bardzo mam dokąd. Chciałabym mieć pewną pracę i mieszkanie a wiadomo że o to ciężko... Gdyby ktoś miał jakiś kontakt co do pracy i mógł udostępnić, byłabym wdzięczna.
Temat przeniesiony do archwium.
9691-9714 z 9714
| następna

« 

Egzaminy

 »

Brak wkładu własnego