Słownik - jaki?

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałam bardzo prosić o polecenie mi jakiegoś dobrego słownika hiszpańsko-polskiego/polsko-hiszpańskiego. Nie musi być bardzo zaawansowany, ale chciałabym, żeby starczył mi na trochę dłużej niż rok :).
Hola! Jeśli szukasz dobrego słownika, to najlepszym jaki widzialam jest "Duży" z Wiedzy Powszechnej. W jednym tomie ejst hiszp-pol, a w drugim pol-hiszp. Jest praktycznie wspaniały (z pewnością starszy na duuuuużo dłużej niż na 1 rok) , ale ma dwie wady : jest ciężki i niestety drogi. Poza tym wlaściwie prawie wszystko, co najważniejsze tam powinno być. Pozdrawiam.
Dziękuję! Zawarłaś w swoim poście chyba właśnie dwa najważniejsze minusy ;) - widziałam, że każdy tom kosztuje ok. 100 zł :(, a wagi moge się tylko domyślać ;). Znasz może coś trochę mniejszego, ale dobrego? Przeglądałam dziś bardzo długo strony różnych księgarni itd. i z tego co widzę, trudno o coś z takiej średniej półki - nie jakiś słownik kieszonkowy za mniej niż 20 zł i bardzo drogi i bardzo dobry słownik za 10 razy tyle, ale coś... no właśnie, średniego ;).
Od zawsze mam p"Podręczny słownik hiszpańsko-polski: Stamisława Wawrzkowicza i Kazimierza Hiszpańskiego (nomen omen to chyba pseudonim). Ostatnio ukazał się w druga strone.

Słownik hiszpańsko-polski polsko-hiszpański Wydawnictwa Ex Libris. Mam angielski, szwedzki i hiszpański, ale ten ostatni mi wcięło.

Słownik hiszpańsko-polski polsko-hiszpański Wydawnictwa Harald G

Na rzie to by było na tyle.
No własnie: drogi i ciezki, ale to jeden z najlepszym slownikow. Jesli chcesz jakiś kieszonkowy to też najlepiej z Wiedzy Powszechnej. Ja takowego nie posiadam ;) ale widzialam parę razy w księgarni. Osobiście posługuje sie podręcznym z Ex Librisa (Ex Libris, Teresa Papis), ale Ci go nie polecam. Jest troche dziwnie napisany i ma braki. Dlatego ja mam jeszcze słownik tematyczny, a poza tym to jak coś, moge sięgnąc do tego wielkiego w bibliotece lub u mojej nauczycielki hiszpańskiego (tylko, że raczej jej pytam, ona to chodzacy słownik :P ). Saludos!

« 

Szkoły językowe