Jak zaczać przygotowania...

Temat przeniesiony do archwium.
Mam takie pytanie, wiem, że jest wiele ksiażek do hiszpańskiego..chodziłam po sklepach i od jakiegoś czasu czytam to forum. Chciałabym wybrać odpowiednią książke dla siebie. Ale nie wiem jaką. Może dlatego, że nie lubie takich ksiażek w formie że jest tekst a na dole tłumaczenie...Nie lubie uczyć się zdaniowo. Jestem w 1 klasie Liceum z j. hiszpańskim jednak... do tej pory nie mamy książki do tego języka ponieważ drektorka uważa, że nie ma potrzeby...szczerze mówiąc ucze się tego języka od września a miałam 4 różnych nauczycieli - 2 pierwsze zaciążyły, 1 wyjechał do portugali, no i teraz jest 4. mieszkam w małej miejscowośći...No i lekcje wyglądają tak, że słuchamy opowieści o hiszpani (Po POLSKU!!!) albo śpiewamy piosenki...nawet nie tłumaczac tekstu. Co byście mi polecili do nauki tego języka? Może powiecie mi od czego powinam zaczać by dobrze przygotować się do matury na poziomie podstawowym?
Co prawda dla mnie hiszpanski to czarna magia...no moze czara bo znam dobrze francuski wiec sie kiedys dogadalm z hiszpanem...ja po francusku on po hiszpansku...no ale nie oto chodzi , sama pragne zaczac moga przygode z hiszpanskim (po maturze z francuskiego...), no ale nie chcialm pisac tu mojej przygody tylko cos innego... otoz chcialam polecic http://chomikuj.pl/Zenek1234 gdzie znajduja sie materily do nauki hiszpanskuego (jeszcze nie sprawdzalam), no ale po maturze moze zaczne,czyli za jakies 2 miesiace:) zaczne poszukiwania i jesli chcialabys pogadac to pisz na [gg]
Myśle,że świetnym podręcznikiem jest "Aprende gramatica y vocabulario" są 4 części w zależności od poziomu zaawansowania. Możesz zamówić na www.ksiegarniahiszpanska.pl.
też mam takie pytanie. jaka książka do samodzielnej nauki od zera? zastanawiałem się nad ogólnie polecanymi na forum:
Espanol de pe a pa
Język hiszpański dla początkujących Oskar Perlin
Español para ti
niestety, zobaczyłem na forum link do ksiągarni hiszpańskiej gdzie jest multum innych książek... więc nie wiem czy wybrać którąś z tych czy szukać tam?? pozdrawiam:)

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia