uczymy się hiszpańskiego

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 93
Uso kosztuje ok. 45 -50 zł. poszukaj w nowela.net tam to kupowałem.
Moim zdaniem USO jest dla upartych i dla tych,którzy będą na tyle wytrwali,ze bede siedziec godzinami nas słownikiem,zeby wykonac zadania.Tak więc bardzo polecam tą książkę.Wszystko opisane jest zwiezle,po hiszpansku,ale wszystko rekompensuja zadania dołączone do kazdego dzialu. sa 3 czesci- elementar,intermedio,avanzado. po przerobieniu jestes w stanie podejsc do DELE intermedio,a jezeli masz dobre slownictwo,nawet do inicial.
sorry,nie do inicial,tylko superior ;PPPPP Perdoname
Ja w sumie mam 3 ksiazki "espanol para ti" b. stawickiej, "hiszpanski dla poczatkujaych" perlina i własnie "mowimy po hiszpansku" - ale bez kaset :(. Może ktoś mi je przegrac albo moze ma przerobione na mp3?? A na kurs to raczej sie nie zapisze... w koncu obrona za rok :) chyba moze na skypie kogos sobie wyszukam i pogadam :)
cześć!!
ja uczę sie hiszpańskiego juz miesiąc. Dodatkowo słucham sobie piosenek po hiszpańsku :)
Jak myślicie od czego lepiej zacząć naukę hiszpańskiego lub włoskiego? Od kursu, np. w cztery tygodnie Rea, czy od rozmówek? Umiem już trochę gramatyki, kilka najpotrzebniejszych wyrażeń ale nie wiem do czego narazie lepiej się przyłożyć. I jeszcze jedno: jak sie wkuje całe rozmówki na pamięć, bez gramatyki, można się dogadać w hiszpanii?
Hej!!
Powiedzcie mi, czy jak uczycie się z książek które wymieniliście to przerabiacie równolegle także gramatykę??
Musisz równolegle uczyć sie gramatyki
sory mam pytanie czy jest cos takiego jak język kubański właśnie zaczełam sie uczy hiszpańskiego bo myslałam że na kubie mówią po hiszpańsku aa tu dzis usłyszałam że taam mówią po kubańsku plizzzzz. odpowiec
Spokojnie, po hiszpańsku sie dogadasz. To jest oficjalny język urzędowy i wszyscy mówią w tym jezyku. Oczywiście są pewne różnice, np. jeśli chodzi o akcentowanie iektórych słów czy wypowiadanie niiektórych głosek, ale te różnice nie mają znaczenia w komunikacji.

Poza tym osoby dobrze wykształconę mówią literackim hiszpańskim. problem może powstać jeśli będziesz rozmawiał z jakimś mieszkańcem małej wioski. Ale przecież to w każdym kraju jest taka sama sytuacja. wyobrażasz sobie obcokarajowca rozmawiającego po polsku z kimś kto mówi gwarą?
Połowy by nie zrozumiał.

Na Kubie jes podobna sytuacja

pozdrawiam
własnie przeglądam sobie ten wątek i zaciekawiła mnie ta książka "GRAMÁTICA BÁSICA DEL ESTUDIANTE DE ESPAÑOL". Możesz mi powiedzieć cos więcej o niej?? Gdzie można ją kupić??
"Easy Espańol" górą. chociaż u Perlinie zdecydowanie lepiej jest wytłumaczona gramatyka.
Witam zaczynam uczyc się hiszpańskiego i mam pytanie z tym związane. Czy moglibyście polecić mi jakieś książki? Z tego co wyczytaem na forum to polececie: Mwowimy po hiszpansku, Espanol para ti i Jezyk hiszpanski dla poczatkujacych. Ktora wedlug was jest najlepsza dla zielonego z tego jezyka.
Wiesz, każdy będzie chwalił książke z której się uczy :) Ja uczę się z español para ti, jest tam dużo słowek, są dialogi, dużo ćwiczeń. Z reszta podobne rrzeczy znajdziesz w innych ksiązkach, tylko kwestia tego ile chcesz przeznaczyć kasy na zakup ksiązki. Zobacz na allegro, tam zawsze można kupic taniej. Ja własnie kupiłam tam ksiązki do nauki. Teraz poluje na jakąś gramatykę.
Musze się z kimś tym podzielic, bo wytrwałem i jestem z siebie bardzo dumny:)

Własnie mija 149 dzień mojej nauki z E para TI i dziś skończyłem 8 lekcję , moze i nie jest to tempo wielkie ale posuwam sie do przodu. Musze przyznać że nie wszystko szło łatwo i miałem kilka problemów , głównie podczas wykonywania ćwiczeń z zaimkami w stylu
Le canta la canción.
Se la esta cantando.
Esta cantandosela:)

nie zawsze wiedziałem czy poprawnie to sobie tłumacze i do teraz mam mały mentlik w głowie, ale myślę że będę to stosować kiedys "rutynowo":)

zaczynam dalsza naukę. Powodzenia i wytrwałości życzę wszystkim:)
To gratuluje wytwałości!!! Ja sobie kupiłam książki do gramatyki :) Potem sobie porobię kilka ćwiczeń :)
GRAMÁTICA BÁSICA DEL ESTUDIANTE DE ESPAÑOL w Polsce jest ja ciezko kupić. musze przyznać że jest jedna z lepszych książek do gramatyki jaka poznałem.
Właśnie zauważyłam, że cięzko ja dostać :) Póki co mam jakieś gramatyki po polsku :)
Lingua Match 3 Hiszpanski PL-Kurs jezyka hiszpanskiego dla poczatkujacych i srednio
zaawansowanych.
Podczas nauki mozesz swobodnie podrozowac po 30 panoramicznych
scenkach, poznajac slownictwo charakterystyczne dla danej
sytuacji. Program oferuje rowniez 14 roznych rodzajow cwiczen
i testow oraz zintegrowany slownik zawierajacy ponad 2000
slow i 1200 zwrotow.
W LinguaMatch3 zastosowano zaawansowane technologie
multimedialne, dzieki czemu nauka jezyka staje sie prosta i
efektywna.
Rewolucyjna metoda nauki proponowana w LinguaMatch3 jest
niezwykle zblizona do sposobu w jaki przyswoiles swoj wlasny
jezyk. Kazde ze slow zostaje skojarzone z obiektami i pojeciami
dzieki temu, ze zostaje przedstawione wraz z odpowiadajacym mu
obrazem, osadzonym w odpowiednim kontekscie.
Miałam takie coś z francuskiego, ale jakoś mi nie podpasaował. Może z hiszpańskiego jest fajniejsze?? Nie wiem...
W ogóle przed chwilką znalazłam na allegro coś takiego : "Manos a la obra. Gramatica y ejercicios." Jestem ciekawa czy to jest dobre :)
Dutkowska Jolanta jest dobrą autorka podręczników
Znasz może jakieś inne podręczniki tej autorki do hiszpańskiego oprócz tej??
mgr Dutkowską Jolante znam z Jagielońskiego Centrum Językowego
Studiujesz na UJ w Krakowie?? ;)
Włąśnie się zakopałem w trybie rozkazującym!
Ale tam jet tych końcówek! ojoj

Może macie jakies fajne skany z tym tematem?
Z jakiejś książki z gramatyki, takiej dla początkujących :)

Byłbym bardzo wdzięczny , bo w EPT jest to kiepsko wytłumaczone. Tzn. mało jest przykładów i się troszkę gubię.

to mój mail, jeśli ktoś będzie tak miły:)

[email]

pozdrawiam
widzę, że się więcej nas na stronie zrobiło , więc ponawiam swoją prośbę:)
A ja bym prosiła o podanie adresu jakiejś strony www gdzie mogłabym znaleźć dobre omówienie tego trybu
słuchajcie a podalibyście jakieś sensowne repetytorum gramatyczne-takie ze wszystkim wytłumaczonym jak kroiwe na rowie, żeby początkujący mógł zrozumieć? Nie mam kasy żeby merodą prób i błędów szukać odpowidniej pozycji :(
Niechaj mi no kto od serca doradzi czym tu się zaintersować blizej...
dołączam się do tej prośby;)
ja bym Ci poradziła, ale sama jestem początkująca i mało jeszcze wiem. W sumie mam trzy ksiązki do gramatyki, ale nie przerobiłam ich więc nie wiem czy są dobre. A może w innych tematach na forum jest coś o gramatyce :)
a znacie jakies dobre stronki w necie z wymowa?
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 93

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa