Bardzo proszę o pomoc w przetłuamczeniu krótkiego tekstu :) THX

Temat przeniesiony do archwium.
Moje wymarzone wakacje chciałbym spędzić w słonecznej Hiszpanii. Zwiedził bym najważniejsze miejsca w kraju, po czym poleciałbym do Portugalii, kraju sąsiadującego z Hiszpanią.
W pierwszej kolejności spływem rzecznym przebył bym kilkaset kilometrów i dotarł do Saragossy, gdzie po zwiedzeniu miasta i poznaniu okolicznych zabytków udałbym się samolotem do Barcelony. Będąc już w stolicy Katalonii- prowincji Hiszpańskiej- odwiedziłbym stadion Camp Nou, Plac Hiszpański w centrum miasta oraz olbrzymią katedrę Sagrade Familia. Po wizycie w Barcelonie pojechałbym do Madrytu, stolicy Hiszpanii. Następnego dnia poleciałbym do Lizbony, stolicy Portugalii. Jest to duże i bardzo piękne miasto. W tej metropolii aż roi się od zabytków i pomników. Zdobył bym również nowe doświadczenia, poznając wielu ciekawych ludzi oraz nieznaną mi kulturę.
Moim zdaniem muszę jeszcze uzbierać dużo pieniędzy na pobyt w Hiszpanii i wizytę w Portugalii. Jest to moje marzenie i dołożę wszelkich starań aby się spełniło

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję wszystkim, którzy podjęli się próby tłumaczenia.
To jest dość skomplikowany tekst a ty jeszcze niedawno nie odróżniałeś np. przysłówka od zaimka. Skąd taki skok gramatyczny na głęboką wodę ?
POMOC w tłumaczeniu to nie gotowiec do szkoły. Jeśli jesteś aktywnym czytelnikiem tego forum to wiesz, że zadań domowych nie odrabiamy na tym forum.
To wygląda na takie zadanie a ty podobno uczysz się samodzielnie w domu. Więc jak to jest ?
edytowany przez argazedon: 28 maj 2011