Praca sezonowa przy zbieraniu cytrusów 2012 z Mariem

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 1069
hej
fakt ze od marokanców dla wlasnego bezpieczenstwa z daleka, zdarzały sie morderstwa w tym rejonie, ale ludzie mysla ze to kultura jak nasza , a to sa ludzie z innej kultury i religii, oni sie nie certolą jak im ktos podpadnie, sa strasznie msciwi. niektóre kampa przypominaja obozy pracy, nie mozna podczas pracy isc do toalety, jest to zle widziane, pic tez nie, przy upalach nie dostarczaja ludziom wody pitnej , robi sie przy poganianiu w niemozliwym upale zdarza sie, takze dobra odziez robocza i czapki na głowe koniecznie , srodki przeciwbólowe tez . trzeba sie nastawic na warunki polowe i ze czasem jest brak pradu i wody w domu i do miasta daleko.
Hej cati z tym poganianiem i zakazem picia wody tak jest prawie wszedzie ,u nas też nie było można ale, ja zawsze woziłam ze sobą butelkę z wodą, i do toalety też już sie nie pytam czy mogę tylko ide i już .
wiem z doświadczenia, że jak pociągnie się jeden zimny łyk to potem organizm woła o więcej... A fajnie jest byc na kampie gdzie sam Jeffe prosi o "daj łyka" :)) Że tacy już truskawek nie uprawiają ... buuu
Kilka lat temu pracowałam na plantacji jabłek kolo Lleidy i było ok , szef ok i reszta tez i byli tam tez marokancy ale nic zlego sie nie działo .Teraz wybieram sie do Huelva na truskawki i mam nadzieje , ze tez bedzie dobrze.Nalezy sie poprostu nie spoufalac za bardzo z nimi i wtedy nie ma problemu.

a jest tu ktos kto juz pracował u tego Maria ? jak placa czy dniowki , czy na kg ?
Magdusia668 tu znajdziesz kilka rad i wskazówek http://www.hiszpanski.ang.pl/forum/pierwsza-praca-w-hiszpani/215730/last_post
Dzien Dobry
Kto jest w Hiszpanii?
reka do gory (:
Jakas praca na miejscu jest mi potrzebna
Jesli nie wracam do Polandu
OOO.....
Moze na jablka(;
No pieknie
Brawo dla zielonookiej
Sprawdz czy na pewno masz zielone oczy (:
Na truskawce raczej ci sie przyda dobry wzrok(:
Sorki Sorki Sorki Sorki Sorki zielonooka
Ale to na prawde HIT(:(:(:(:(:BRAWO(:(:(:(:BRAWO(:(:(:BRAWO(:(:(:
Roberto już to przerabialiśmy ,daj jej spokój...
Przepraszam.
Zachowalem sie jak Kretyn
Sory
przynajmniej jest wesoło:)
Cytat: morena7236
Magdusia668 tu znajdziesz kilka rad i wskazówek http://www.hiszpanski.ang.pl/forum/pierwsza-praca-w-hiszpani/215730/last_post

Dzięki serdeczne .
no kolega tu przesadził, moze miec swoje poglady rasistowskie jego sprawa ale niech lepiej tego nie pisze, co mu to da ze sie wyzyje? ?
i bardzo dobrze ze tam nie jedzie , jak jest takim patriota niech pracuje w polsce .a co do tego ze taka praca to ponizenie i kobiety sa niejednokrotnie zmuszane do seksu to zgodze sie bo było wiele takich głosnych spraw,takze ludzie jak nie musicie nie jedzcie tam, nie zawieszajcie na szali swojej rodziny i godnosci w zamian za pomiatanie soba za marny grosz i nikt wam tam nie pomoze.
robertto chyba każdgo poniosło kto przeczytał post tego pana
własnie dostalem telefon z torunia i mają listy juz na zapotrzebowanie i mają 15 osób na rezerwie....
Ludzie siedzą jak na szpilkach czekając na wyjazd a jakiś walnięty dowcipniś wydzwania sobie i głupoty opowiada... koleżanka obdzwoniła wszystko i nikt do nikogo z wup nie dzwonił ...ogarnijcie sie ludzie...bo żaden urzędnik nic nie wie o tych pieprzonych listach...
morena7236....zadzwoń i zapytaj się o listę rezerwową...a nie siejesz panikę....
Właśnie skończyłam rozmawiać...a lista rezerwowa była zrobiona już w dniu selekcji...i nikt do nikogo z WUP nie dzwonił...i to nie ja sieje panikę.
a skąd wiesz ze ta lista była zrobiona na selekcji......?????????
Mam swoje źródło...
Z tego co ja też wiem zawsze robią listę rezerwową już na rozmowie
Ja jak jechalam pierwszy raz to mi powiedzieli od razu ze jestem na liście rezerwowej , i jeśli ktoś zrezygnuje z tych osób które już zakwalifikowali do wyjazdu , albo im się zwiększy liczba miejsc , to pojadę
to chyba źródełko dawno wyschło.....a jeśli nie to podziel się informacjami z internautami bo my wszyscy czekamy i doczekać się nie możemy...każdy myśli co zrobi jak wróci...ma marzenia...a Ty jeśli masz zródełko to podziel się nim z innymi a nie każdy sobie rzepkę skrobie...
morena jak tam przygotowania na wyjazd?
bo ja jeszcze nic........:)jak przyspieszą wyjazd to się skicham chyba.....wiesz zauwazyłam ze u nas na liscie jest wiele mniej osób niż w zeszłym roku i wszystkie trzy autokary nie są pelne , mam nadzieję że osoby ktore zapisałam uda im się dostać do pracy ,
dziękuję adixa Ty przynajmniej jesteś konkretna a nie jak nie którzy......jechałbym pierwszy raz w sumie......adixa to są szanse dla osób z listy rezerwowej że pojedzie???odpisz
Właśnie ponownie dzwoniłam pod ten numer i pani mi powiedziała że z cała pewnością nikt nie dzwonił z WUP do ludzi więc dla mnie ten temat jest zamknięty...a moje źródełko nie szybko wyschnie.I jesli mam jakieś info to sie nim dziele...i własnie w moich powyższych postach jest to napisane.
Ej laski nie kłóćcie się każdy chce wyjechac i każdy się denerwuje . morena nie jedzie pierwszy raz , więc się oriętue w różnych sprawach tym bardziej jeśli chodzi o pracę u Mario , przeciez po to tu jesteśmy aby sie wspierać , a ci w urzędach też czasami nie są poinformowani, a pieprzą głupoty byle się odczepić od nich , tak jak tą laseczkę wysyłali na jabłka .... jeśli jest jakaś lista to wywieszają ją w korytarzu i można sobie isc i zobaczyć zresztą duzo się pozmienialo w tym urzędzie siedzą jakieś nowe gęby które nie wiedzą co ijak , najlepiej zawsze wszystko załatwieła pani Ania Mychlewicz z nią było mozna o wszystim porozmawiać i była na każdym spotkaniu , nawet jak się do niej z hiszpani dzwoniło to potrafiła załatwić sprawy .
Adixa ja tez nic nie wiem jeszcze ale myślę że niedługo to ruszy...no i mam nadzieje ze twoje dziewczyny się załapią...
Myślę że u Mario to chyba wszyscy mają szansę , najlepiej spytać sie moreny bo ja u niego jeszcze nie mialam okazji pracować , ale skorokażdywpłacił mupieniądze na wyjazd to na pewno sie pojedzie , tylko że cytrusy są cholernie pozno....... nie lepiej było się zapisać na truskawki?
nie ma co się kłócić...ale opieszałość naszych urzędów dobija i ta nie pewność....
adixa a są sznse ze rezerwowi pojadą????????
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 1069