Jak przygotowania do matury 2010 r.? :)

Temat przeniesiony do archwium.
271-300 z 421
cześć. jestem tu nowa na tym forum. dzisiaj też pisałam rozsz. z hiszpańskiego. nie było złe. wybrałam opowiadanie. dwa pierwsze zadania były proste, poza jednym w pierwszym. a w arkuszu 2 miałam problem jedynie z ostatnim zadaniem.
a ustna tez mam w sobote w bydzi w III LO o 16 Oo
tak mam podstawe ;)
Arkusze do rozszerzonego:

http://www.mmpoznan.pl/11028/2010/5/12/matura--jezyk-hiszpanski--odpowiedzi-arkusze-pytania-rozwiazania-kryteria?category=news
http://www.cke.edu.pl/images/stories/001_Matura/hiszpanski/hiszpanski_pri.pdf

http://www.cke.edu.pl/images/stories/001_Matura/hiszpanski/hiszpanski_prii.pdf

http://www.cke.edu.pl/images/stories/001_Matura/hiszpanski/hiszp_transkr_prii.pdf

Jakby ktoś nie miał. Odpowiedzi chyba nigdzie jeszcze nie opublikowali.
taa pewnie będą za sto lat...
co za żenada.. na drugi dzień brak odpowiedzi :/
no angielski to od razu był... jakby się nie mogli trochę wysilić :|
może warto żebyśmy same stworzyły te odpowiedzi chociaż nie wiem czy ja chce znać poprawne. Poszło mi fatalnie, matura z hiszpańskiego była kosmiczna i dużo trudniesza od poprzednich. Kto tormalny daje jakieś teksty o szafranie(który chyba okazał się najprostszym) albo o legendach podczas gdy na poprzednich były wywiady z aktorami/piosenkarzami/sportowcami. I jeszcze Zafón - uwielbiam Go jednak to nie jest ten poziom. Chyba zdawali sobie z tego sprawę dlatego dali krótki kawałek. Nie uwazacie ze w słowotwórstwie powinno być dignidades? Saludos ;)
hmmm wydaje mi się, że jednak 'dignidad', niby tam później jest 'derechos', ale godność chyba raczej powinna byc pojedyncza
'Todos los seres humanos nacen libres e iguales en dignidad y derechos, sin distinción alguna de raza, color, sexo, idioma.' UFFFFF ;) tak też zrobiłam ale dziś przeczytałam polecenie i stwierdziłam ze gdzieś MUSIAŁA być l.mn. skoro kazali zgodnie z kontekstem czy coś takiego.
aj analizowanie jest niewskazane :D bo potem się wpada w histerię :)
w godnościach? na moje dignidad está bien ;p

zawsze chyba tam liczba pojedyncza była na wszystkich maturach mi się wydaje ;p
może ktoś z forum by rozwiązał.. z tych mądrych ludzi? :d
bym się tego podjęła gdybym sama nie zdawała w tym roku tej okropnej matury z hiszpana. Nie mogę patrzeć na ten arkusz ! a tak w ogole to na jakie kierunki się wybieracie?
Się dowiedziałam, że tam był taki idiom w tym Zafónie: "de Pascuas a Ramos" i to już jest wysoki poziom. to znaczy : raras veces.

oczywiście zrobiłam 'con frecuencia' :/
chciałam na UAM do Poznania, ale po tej maturze na pewno nie mam szans :( jeszcze z polskim podstawą to już w ogóle.. wiem, że jest coś jeszcze w Łodzi, ale tam chyba z angielskim połączony?
w Legendach będzie prawdopodobnie tak: D C A E F
W Emigracji: C A F D
w Szafranie: D D C A B
Zafóna: A C C B D.

tak mi moja nauczycielka podała i jej wierzę.. i masa błędów oczywiście :(
no to jeśli tak, to obawiam się, że nawet tej matury nie zdałam.
Zawsze jest jeszcze ta rozprawka tylko, że nam te 50 % nie wystarcza, nie? Już nie wiem czy winić siebie, że wpadłam w te pułapki z odpowiedziami czy ich za ten arkusz?
dzięki za odp! jutro ide do mojej korepetytorki, więc postaram się załatwić odpowiedzi do gramatycznych razem z tym ostatnim dziwnym zadaniem ;) swoją drogą dziwne, że jeszcze nie ma żadnych odp..;/
Asia, ja myślę, że po prostu za trudne dali. Z tego co obserwuję nieliczne przypadki twierdzą, że było ok. Zresztą ja pisałam też rozsz ang i naprawdę, bez porównania łatwiejsze jak już wspominałam. 50 % z hiszp może i by coś dało ale ja sie niestety obawiam, że nie dojdę do tylu. mam tylko nadzieję, że mam te 30. bo z rozprawką to też zależy jak zaliczą, ja zawsze leję wodę po prawdzie. nie poszczęściło się nam w tym roku chyba. już wiem, że będę poprawiać za rok. myślę, że już trudniejszej nie dadzą.
Może nie dali odp, bo nikt nie umie tego wszystkiego zrobić?! to jest jakaś myśl!!
Ale mamy pecha! teraz Ci z roz. angielskim nas wykoszą na studiach :(
ja jestem jeszcze w szoku. :( nie spodziewałam się aż takeigo arkusza.
jeśli twoja nauczycielka ma racje to mam 2 albo 3 rzeczy źle. Nie pamiętam co wstawilam w jednym miejscu.
ja mam 7 źle..
ej jak będziecie mieli jakieś nauczycielskie wersje do zad 4 i 9 z roszerzenia, to prosze was wrzućcie tutaj bo zanim coś będzie gdzieś indziej to ja zapomne co gdzie wstawiłam.
no to ja wolę się nie odzywać. no to trzymam kciuki Dziewczyny żeby jak najlepiej rozprawki Wam ocenili :).
ja jedyne czego jestem pewna z ostatniego zadania to ze w ost. jest cumbre. a wszystko pozostale to jedna wielka niepewnosc.
Temat przeniesiony do archwium.
271-300 z 421

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia