Jak przygotowania do matury 2010 r.? :)

Temat przeniesiony do archwium.
361-390 z 421
czy ktoś w miare pewny odpowiedzi w zadaniu 9 moglby je napisac?:) z góry dzięki!
odpowiedzi są podane w katalogu Nauka, w temacie "prośba do bardziej zaawansowanych' czy coś takiego
ja nie mogę. jestem właśnie po tej zasranej ustnej w bydzi i nie wiem, czego oni tam oczekują, ale na moje to co ja powiedziałam zasługiwało na trochę więcej niż 16 punktów. może dlatego, że jestem z wiochy grudziądzkiej. najn najn najn. zastanawiam się, co teraz ze mną będzie.
przecież ustny Ci się nigdzie nie liczy.
jak to nie? poznań filologia hiszpańska. helou!
Oo no proszę :D w końcu gdzieś się liczy, miło to widzieć :)
A podstawa czy rozszerzenie? Jaki zestawik Ci się trafił?
antropogeniczna nie martw się! ja też nie jestem zadowolona tylko 17 pkt. wiem, że Tobie poszła świetnie pisemna dostaniesz się do Poznania! masz duże szanse, nie martw się próg się obniży. Jaki wylosowałaś zestaw?
Podobno te kobiety rygorystycznie oceniały język, a każdy popełnia błędy przecież nie? no te preocupes :)
stresujecie mnie! :P
ja pewnie mam jako ostatnia z nas tutaj na tym forum... oglądam te Wasze tematy i ręce opadają, głupoty jak nie wiem! czasami po polsku nie wiadomo co powiedzieć...

no ale mam jeszcze tydzień prawie, chociaz i tak ledwo żyję :)
ciesz się, że nie masz z komisją, z którą my mieliśmy.. bez szału ;/ spokojnie dałabym sobie 95 procent nawet. Stres + wymyślanie na miejscu + całkowita poprawność gramatyczna + mówienie NA TEMAT = praktycznie niemożliwe. tym bardziej, że zdawało bardzo mało osób na rozszerzeniu. A każdy punkt jest na wagę złota! przecież my jesteśmy ludźmi nadal "uczącymi się", udoskonalamy język, nie jesteśmy nauczycielami. Naavi nie martw się mów lepiej mniej a na temat.... chociaż sama nie wiem, starałam się mówić jak najwięcej, bo chyba o to chodzi, nie? by mówić!
no walśnie... powinno byc za mówienie...

ja wiem, że poprawnośc gramatyczna jest ważna, ale chyba tutaj chodzi o łatwośc nawiązywania kontaktu, o płynnosc wypowiedzi

gramatyka bardziej szczegółowo powinna byc oceniana w pisemnym!

no ale im się wydaje, ze powinnismy gadac jak po filologii :| tym bardziej że 90% zdających nie miało raczej styczności z nativos
miałam zestaw 9. ale pewnie w każdej szkole jest inaczej. zestaw obrazków był o mass mediach, roli internetu i niebezpieczeństwach z nim związanych. temat 1 był o wyglądzie zewnętrznym, że jest on formą pokazania swojego światopoglądu, a drugi, że dom człowieka jest jego twierdzą i jak odnosi się to do Hiszpanów. mówiłam na pierwszy, ale nie wiedziałam co tam wymyślić, trochę naściemniałam i dużo mówiłam, bardzo. one jednak tego nie doceniły. mam nadzieję, ze te 80% wystarczy.
musiały byc na serio wredne... jak oglądałam wpisy z forum niemieckiego, to tam jakoś nie oceniano bardzo rygorystycznie wszystkiego...
bo właśnie bardzo dużo zależny od komisji. np w mojej szkole na polskim u jednej komisji 80% ma 100%, a u innej kilka osób. a te babki najpierw się uśmiechały, uśmiechały, a potem takie coś. ugh. żal słów. idę na obiad.
A ja mam do Was wszystkich pytanie związane z kwestią organizacyjną. Za rok zdaję maturę, chciałbym też z hiszpańskiego na rozszerzonym. W mojej szkole nie ma nauczyciela hiszpańskiego. Czy w takim wypadku szkoła musi dla mnie zorganizować komisję na pisemny i ustny, czy zdaję przed komisją w innej szkole w mieście? Zorganizowanie pisemnego chyba nie robi problemu dla szkoły, ale na ustny potrzeba nauczyciela hiszpańskiego, którego nie mamy. Jak to więc wygląda? Był ktoś w tym roku w takiej sytuacji?

¡saludos!
raczej będzie trzeba jechac do najbliższej szkoły gdzie jest komisja :) w tym wątku to się pojawiało, ale rozumiem - tyle wpisów, że odechciewa się czytać ;D
pisemny masz w szkole, a na ustny jedziesz do innej szkoły z dwuosobową komisją.
muchísimas gracias por vuestras conestaciones, chicas.;)
no hay de que. ;)
Payita, ile w koncu mialas ;) ?
PAYITA, ile w koncu mialas ;) ?
dzisiaj miałam rozszerzenie.. myślałam, że poszło mi tragicznie, ale miałam 17pkt więc jestem zadowolona. A z podstawy miałam 95% ^^
wcześniej napisałas ze zdajesz 20 w 33 lo dlatego myślałam że jestes dziewczyna z która zdawałam dzień przed Tobą. Tosmy się nie dogadały ;p
ale 20 tez zdawałam ;] miałam podstawę i rozszerzenie..
Ale nie jesteś Patrycją, która zdawała rozszerzony razem ze mną i jeszcze jedną inną dziewczyną 20 maja o 10.10 ;> ?
Nie.. Ja byłam pierwsza ;]
Czy ktos juz znalazl prawidlowe odpowiedzi do wszystkich tegorocznych arkuszy maturalnych z hiszpanskiego?
jedynie z podstawy... niestety :|
Hmmm...
A kiedy wyniki matury?
No chyba do tego momentu to juz beda klucze opublikowane, prawda?
wyniki 30 czerwca, ale klucze to nie wiem...
Temat przeniesiony do archwium.
361-390 z 421

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia