praca huelva truskawki 4

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 9714
Witam!
Zgadzam sie Marcin z toba w zupelnosci,socjal placic trzeba i to prawda ze jezeli ma sie na nominie 24 dni to sie nie placi nic,wszystko zalezy ile dni przepracujemy i ile nam zapisza na nominie.Bo sa campa gdzie ludzie pracuja nawet 31dni w miesiacu a na nominie naja zaledwie 5 albo gora 10 dni.
TAk FRESOWKA,to prawda co do socjalu,ja pracuje na dosc duzym campie i jest wiele osob ktore maja zadluzenia w socjalu,czasami sa to kolosalne sumy,wiec z SEG.SOC. przyslal liste osob zadluzonych i ich deude i z kazdej tygodniowki jest im pociagana pewna suma z regoly jest to po 50E.
Fresowka!
mam do ciebie pytanie z innej beczki,powiedz mi co wiesz na temat ROZLICZEN PODATKOWYCH tu w hiszpanii?tak wiem oczywiscie ze mozna sie rozliczac kazdego roku do 30 czerwca,ale prosze napsz mi jak to mniej wiecej wyglada.z gory dziekuje i pozdrawiam
hey

czy ktoś wybiera się na zabiory z naboru jakie było w Krakowie???
witam! ja od osmiu lat jezdze do pracy lucena del puerto w tamtym roku szef potrancał nam polowe socjalu wiec juz przeszła ta umowa i jeszcze jedno placi sie za kazdy dzien przepracowany nawet jesli masz 5 czy 10 dni np miesieczny socjal wynosi 80e wiec dzielisz na cały mies i wychodzi ile płacisz za jeden dzien to trzeba placic bo to liczy sie w polsce do lat pracy roeniez mozerz starac sie w hiszpani o paro.
Ale co dokładnie chcesz wiedziec , bo wiesz temat podatków to temat rzeka :)))
fresowka!
Masz racje,przepraszam!zapomnialam za podatki tak samo jak sprawy SEG.SOC.to tematy bez konca.
Chodzi mi dokladnie o to czy rozliczajac sie z na koniec campanii,czyli w czerecu za plante i kampanie,bede musiala uiscic jakas doplate.Zastanawia mnie to poniewarz rozmawialam o tym z znajoma hiszpanka i ona mi to odradzila,twierdzac iz bede musiala wiecej doplacic niz dostane zwrotu.Czy to prawda w przypadku obcokrajowcow.
A i jeszcze jedno ostatnio mi sie obilo o uszy ze niby juz tez musimy sie rozliczac?
Z gory dziekuje!!!
Rozliczenie podatków załatwia się w biurze doradcy podatkowego, są to biura ala nasz notariusz czy biura prowadzące księgowość na zlecenie.

To co napisała o pobieraniu Seg.Soc marga1, dotyczy starego systemu, który obowiązywał do stycznia lub lutego 2009. Opłata stała wynosiła 80,49euro za miesiąc. Teraz jest inaczej. Im więcej dni pracujesz, tym mniej płacisz, a resztą obciążany jest (nie jestem pewien na 100%) pracodawca. Jeżeli przepracowałem 24 dni lub więcej w danym miesiącu, nie pobierali mi ani centa. Jeżeli nie pracowałem wcale, ale pobierałem zasiłek, zabrali mi 83,73euro. W sierpniu pracowałem 5 dni i pobrali mi 66,29euro. Za 20 dni pracy - seguridad social wyniósł 13,96. Rekompensują sobie to podatkiem obliczanym procentowo od miesięcznej pensji. Im więcej dni przepracowanych, tym ta kwota wychodzi większa i dlatego ta miesięczna opłata na social jest mniejsza. Jest gdzieś na to tabela, jak ją znajdę to podam namiar. Pozdrawiam...
Lucena del Puerto!!!No prosze,znajoma miejscowosc!
A u kogo pracujesz?pozdrawiam
Rozliczać się z urzędem skarbowym w Hiszpanii musi każdy kto przekroczył ustalony próg zarobków w ciągu roku. Kwota ta jest ustalana corocznie, na podstawie płac minimalnych, wysokości zasiłków itd... W roku 2009 było to około 12 tys euro. Jeżeli twoje zarobki w ciągu roku przekraczają tą kwotę - masz obowiązek rozliczyć się ze swoich dochodów z hiszpańskim urzędem skarbowym (administración de Hacienda). Za pośredniczenie w rozliczeniu, odpowiednie biura pobierają opłatę, na przykład 40 euro. Słyszałem że znajoma znalazła biuro gdzie obliczono jej rozliczenie za darmo i wyszła jej dopłata, a zanosząc te same dokumenty do biura prywatnego gdzie zapłaciła kilkadziesiąt euro, wyliczono jej zwrot kilkuset euro nadpłaconego podatku.
dias dias inact. empresa sello
[tel],OO 0,00 E 83,73E
1 28,75 1,57E 80,24E
2 27,5[tel],15E 76,75E
3 26,25 4,72E 73,27E
4 25,[tel],30E 69,78E
5 23,75 7,87E 66,29E
6 22,5[tel],45E 62,80E
7 21,25 11,02E 59,31E
8 20,[tel],60E 55,82E
9 18,75 14,17E 52,33E
1[tel],5[tel],75E 48,84E
11 16,25 17,32E 45,35E
12 15,[tel],89E 41,87E
13 13,75 20,47E 38,38E
14 12,5[tel],04E 34,89E
15 11,25 23,62E 31,40E
16 10,[tel],19E 27,91E
17 8,75 26,77E 24,42E
18 7,5[tel],34E 20,93E
19 6,25 29,92E 17,44E 2[tel],[tel],49E 13,96E
21 3,75 33,06E 10,47E
22 2,5[tel],64E 6,98E
23 1,25 36,21E 3,49E
24 0,[tel],79E 0,00E
25-31 0,[tel],36E 0,00E
o TA Marcinie tabele ci chodyilo
ups!!!!
troszke mi nie wyszla,ale wkarzdym badz razie najwazniejsza jest ostatnia rubryka SELLO,w zaleznosciod przepracowanych dni tak jak w tabeli.........
Czyli odwrotnie proporcjonalnie Im mniej pracujesz wiecej placisz?.Czy zle to odczytalam?// sprobuj wyjasnic jeden przyklad jezeli zle rozumiem //
dajcie numer do mario prosze bo calego forum nie bede rozgrzebywac
aha byl ktos moze w tamtym roku n La Villi??
mam dwa numery
+346[tel]
+346[tel]
pod jednym może zgłosic się Aneta
proponuję dzwonic do skutku
dzieki wielkie nie wiecie czy sa jakies nabory na wyjazdy teraz??obojetnie co cytrusy lub fresa
KURIN!
dobrze rozumiesz:czyli jezeli nie przepracujesz ani jednego dnia płacisz 83,73 czyli caly socjal.Jeżeli przepracujesz np,10 dni-48,84 natomiast jeżeli przepracujesz 24,albo i wiecej dni nie zapłacisz nic.pozdrawiam
Witam. Jadę na zbiór truskawek do Palos,jest to mój pierwszy wyjazd. Czy może komuś obiło się o uszy kiedy zaczną się zbiory na całego?Rozumię że to zależy od pogody,ale możektoś coś słyszał od plantatorów na kiedy mniej więcej planują ściągac ludzi do pracy.
wita! pracuje u Antonio Mardin Diaz amieszkałam w starym domu szefa bliskko apteki obecnie stary dom jest rozebrany jest juz nowy lecz nie skonczony mieszkamy na kampie 6km mamy do luceny tragedia .pozdrawiam
w tym roku napewno beda puzno wyjazdy 29.01.dzwoniłam do szefa kiedy mozemy przyjechac pow.ze jeszcze nie ze wlutym napewno wiec zadzwoniłam 2.02 i zapytałam czy mozemy robic rezerwacje na 25.lutego pow ze nie bo jest mało owocow bo nie ma pogody wiec ja z kolezankami spodziewam sie wyj w marcu w zeszłym roku wyjechałysmy z polski 19.03 nasz szef ma maline i borowke wiec nie wiem jak wyglada spr truskawek
A do dużych firm autobusy już jeżdżą. Przyjechały już autobusy z Rumuni, Polski, Bułgarii. Fakt że nawału pracy nie ma. Pole które w kampanii wymaga 3 grup 50-60 osobowych, obecnie obskakuje jedna taka grupa. W dużych firmach praca od początku roku jest codziennie, poza dniami kiedy lało od rana. Na osobę zbiera się 10-15 skrzynek, w porównaniu z 25,30 i więcej w kampanii to nie wiele, ale za to pojemniki na zgniłe i chore truskawki są ciągle pełne.
Jakieś dwa tygodnie temu rozmawiałem z Hiszpanem który ma 3 małe pola i faktycznie mówił że jeszcze nikogo nie sprowadzał. Jak jest w tej chwili, nie mam pojęcia.
Uwierzcie mi ja pracuje na bardzo dużym campie i w tym tygodniu pracowałam zaledwie 2 dni,i może pójdziemy w niedziele.Tak więc jak narazie jest straszna lipa,jak sie pogoda nie poprawi,to nie bedzie zaciekawie...............
witam.cos tu ostatnio bardzo spokojnie,dalej czekamy na telefon,czy jest juz duzo truskawek?
no juz jutro wyjazd:D:D z wrocławia o 16...pzdr
a mozesz mi napisac z jakiejs firmy wyjezdzasz?czy przez ohp?ja jade z ohp i jeszcze nie dzwonia.kiedy dostalas telefon?
Witam was wszystkich Ja juz 2 rok jestem w Hiszpani i jak do tad nie bylo takiego roku jaki jest teraz pracy jest tyle co kot naplakal pracuje sie teraz 1 dzien w tygodniu ci sa szczęśliwi co pracuja 2 dni maja szczęście bo pieniazkow nie ma prawie wogle teraz placa 37E i ma to starczyć na tydzień kupić jedzenie jak ktoś pali moze sobie pomarzyć takie sa teraz warunki pracy i placy w pieknej Hiszpanii. Wiec jak ktos wybiera sie na truskawki niech poczeka jeszcze troszke w polowie marca ma sie zaczac kampania i skaczy sie troszkę później wiec uzbrójcie sie w cierpliwosc
mam pytanie nam powiedziano ze mozemy wziac bagaz max 25 kg i podreczna torbe 5 kilo, a czy mozna do tego jeszce wziac po prostu torebke?? ;-)
witaj mysle ze mozemy wziasc torebke.mam pytanie skad wyjezdzasz?
Dziewczyny a gdzie się podział cały Rzeszów? Jesteście tam???
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 9714

« 

Egzaminy

 »

Brak wkładu własnego