praca huelva truskawki 4

Temat przeniesiony do archwium.
Madziuleczek20 z Hiszpani do Polski same ponosimy koszt transportu, tak jak mówisz (25€+135€). ale z Polski do Hiszpani płaci pracodawca. jade przez UP w Toruniu i płacę tylko za przejazd z Madrytu do Huelvy.
Cytat: SettediNove
hmm.... a wiecie, ze az 68 proc mlodych Hiszpanow jest gotowych opuscic Hiszpanie?
http://www.presseurop.eu/pl/content/article/1619761-tysiac-euro-wymarzona-pensja
Boże drogi a kogo to interesuje że oni chca opuszczać Hiszpanie weź się ogarnij skąd ty bierzesz te tematy...kurde my tu o pracy piszemy a nie o ich kryzysie w Hiszpanii.
Cytat: Madziuleczek20
dziewczyny piszecie że pracodawca ponosił koszty z Hiszpanii do Polski a to nie prawda bo mój szef np nie oddał nam pieniędzy bo powiedział że nie jesteśmy z CORY a niby Mario to komu załatwia pracownice chyba dla Cory??? szefostwo kombinuje jak może jak tez z ubezpieczeniem tez powinien płacić pracodawca a u nas tez nie ....
No rożnie to można interpretować mi np.szef zwrócił koszt przejazdu pomimo to ze nie należy pod Core inny z kolei mi nie oddał chociaż do Cory należał ,wiec powiem krótko zależy na kogo trafisz tak samo jak z pracą i warunkami LOTERIA...i nie zawsze przez Maria trafiamy do Cory bo do nie zrzeszonych tez .
SettediNove mam super pomysł! Załóż osobny wątek pt "Nowinki z Hiszpanii" i tam wklejaj teksty i linki dotyczące tematu...Powaznie. Moze ktos się zainteresuje...sama z przyjemnością zerknę. Wiesz, my tu o pracy przy TRUSKAWKACH debatujemy... Nie o kryzysie, ani zamiarach Hiszpanów....
no tylko ze ja placilam 130 euro z polski do hiszpanii i spowrotem 134 bo jechalam sindbadem bo bylam w tarragonie u siostry heh i tak ze kazdy kombinuje byleby nie placic ehhh szkoda slow juz lepiej na wlasna reke jechac bardziej sie oplaca ....
i macie racje na kogo sie trafi to jest loteria ... ale jak bylam na plancie to mi oddal za przejazd ... ale ty placisz zalozmy 160 a on ci odda 100 euro to tez nie jest sprawiedliwe do konca..
No nie do konca na własną ręke bardziej się opłaca. Z UP placimy 25 E.
witam jestem z pomorskiego
wiecie może czy jest jakiś internet tam w tej miejscowości bezprzewodowy
badz czy mozna kupic jakis internet do podlaczenia do laptopa??
\pozdrawiam
Cytat: Nasea
No nie do konca na własną ręke bardziej się opłaca. Z UP placimy 25 E.


a moge wiedziec co to jest UP???
jezeli to urzad pracy to mu i tak z krakowskiego nic nie placimy tylko cala kwote ...
urzad pracy
spokojnie Nasea badz pewna, ze zycze ci milego ""truskawkowania w Hiszpani---ale do truskawkowania nie trzeba zaraz zakladac sobie klapek na oczy jak to ma kon w kopalni../Nasza szkape czytalas w szkole?/ warto wiedziec cos wiecej o kraju do ktorego jedziesz,ignorancja nie jest na topie.:D
mowi komus cos nazwa tego pracodawcy?
huan markez soriano
mam wyjazd z siostra i szwagrem w niedziele do Niego i chcialabym sie cos wiecej dowiedziec..
i jak z tym internetem moze wiecie cos??
http://www.jobexpress.pl/oferta/76803/Pracownik-rolny

tutaj jest wyjazd na truskawki z WUP..
Cytat: SettediNove
spokojnie Nasea badz pewna, ze zycze ci milego ""truskawkowania w Hiszpani---ale do truskawkowania nie trzeba zaraz zakladac sobie klapek na oczy jak to ma kon w kopalni../Nasza szkape czytalas w szkole?/ warto wiedziec cos wiecej o kraju do ktorego jedziesz,ignorancja nie jest na topie.:D

Kto tu mówi o ignorancji, czy zakładaniu klapek...Proszę Cię...Ty myslisz, ze osoby zbierające truskawki, to takie które nie posiadają zadnej innej wiedzy prócz "truskawkowej"? Hiszpanią się interesuję więc wiem trochę na jej temat. A ze wątek w którym piszemy dotyczy pracy w truskawkach, o tym tutaj piszemy. Proste. Więc błagam, nie doszukuj się zadnej filozofii tam, gdzie jej nie ma. Jak juz wspomniałam wczesniej...Załóz wątek dotyczący przedstawianych przez Ciebie tematów, a na pewno znajdzie on swoich zwolenników...Nawet tych "od truskawek".
Ps. Czytałam "Naszą Szkapę".
Cytat: jolinusia
mowi komus cos nazwa tego pracodawcy?
huan markez soriano
mam wyjazd z siostra i szwagrem w niedziele do Niego i chcialabym sie cos wiecej dowiedziec..
i jak z tym internetem moze wiecie cos??

Bosów tam tysiące...:) Co do internetu, to my korzystamy z niego w kafejkach, których tam od liku...
Cytat: Madziuleczek20
Cytat: Nasea
No nie do konca na własną ręke bardziej się opłaca. Z UP placimy 25 E.


a moge wiedziec co to jest UP???


Urząd Pracy
Cytat: Madziuleczek20
jezeli to urzad pracy to mu i tak z krakowskiego nic nie placimy tylko cala kwote ...

???? To jak w koncu....Nic nie płacimy, czy całą kwotę?...:)
sorry płacimy całą kwotę cztli 175 euro w tamtym roku to było 130
haha i dowiedziałam sie że nie jadę do "swojego" szefa,gdyż jego synek był tak zazdrosny, że nie pozwolił żebym przyjechałą normalnie jaja w biały dzień ... ja nie wiem co ma uroda do pracy do cholery ....
zazdrosny..czyli ma obnizona samoocene,niskie mniemanie o sobie
nie wiecie może czy można jechać od Maria??? bo pisze na jego pocztę ale nic nie odp ..
pewnie nic sie nie zmieniło, trzeba wpłacic mu na konto zaliczkę
Skontaktuj sie z Dromaderem...
kurcze pisalam na dromader formularz wyslalam cv i co wiecej.... ja nie wiem wielce potrzebuja ludzi do pracy a olewaja ...
To zadzwoń do nich tak będzie najlepiej wtedy odszukają twoje cv i podadzą ci num.konta na który masz przesłać kase...
ja na szczęście jadę do swojego szefa,tylko nie wiem kiedy zadzwoni,no własnie dziewczyny jak tam jest z internetem?stad się nie opłacała brać bo roaming jest za drogi
Praca w szklarniach Hiszpania truskawkiDla naszego klienta z Hiszpani (Murcia) o nazwie Hernandez Segurante poszukujemy chetnych pracownikow .
Praca polega na zbiorze truskawek w szklarniach , pakowaniu ich do skrzynek oraz zaladowanie na wozek .

Oferujemy naszym pracownikom darmowe zakwaterowanie , umowa na czas minimalny 60 dni , wyjazdy w terminach
od 19.01.2013 do 02.02.2013 oraz prace minimum 55 h tygodniowo .

Wymagamy od naszych pracownikow gotowosci do wyjazdu w powyzszych terminach , pozytywnego nastawienia do pracy ,
umiejetnosci pracy w grupie .

Nie pobieramy zadnych wstepnych oplat ! Wszystkie oplaty zwiazane z przejazdem z Polski do Hiszpani itd. pokrywa
pracodawca !

Chetni oraz zainteresowani zapisem do wyjazdu beda proszeni o kontakt telefoniczny pod numer +34632444255
edytowany przez morena7236: 13 sty 2013
Witam. Z tego co czytam wiele osób niecierpliwi sie co do selekcji i wyjazdów na zbiory do Huelwy i okolic, w sumie to juz powoli czas wyjazdów. W tym roku zapotrzebowanie na kobiety z Polski jest mniejsze o polowe niz w zeszlym roku,a co za tym idzie, te osoby, które zapisza sie szybciej zapelnia zamówienie od pracodawców i miejsca sie skoñcza. Czytalem ze w Toruniu byla selekcja i ze duzo kobiet sie zapisalo i ze przejazd do Madrytu z Polski pokrywa pracodawca a do Huelwy kazdy sam indywidualnie. To bardzo fajnie ze pracodawca pokrywa ten pierwszy przejazd, ale to robi 1 firma na 100. Z tego co czytam, to osoby które zostaly zakwalifikowane to jada, super, ale do kogo ? po co robic selekcje skoro osoby które podpisuja kontrakt w sumie nie wiedza tak naprawde gdzie jada i do kogo, tak przynajmniej pisza na tym forum. Jada gdzies do kogos na R, az smieszne, a pozniej wypisuja rózne bzdety na forum, to to wiedza jak zrobic i co o kim napisac, ale dowiedzec sie dokladnie i napisac to akurat malo wazne. WIec po co byly na selekcji i podpisywaly kontrakt jesli to obojetne ? W tym roku sa pracodawcy, którzy placa za wyjazd i sa tacy którzy nie placa, tak bylo w zeszlym roku i tak jest teraz. Praca jest na okres zbiorów zapewniona, chcesz - jedziesz, niechcesz - niejedziesz, zadna filozofia. Ktos z Was napisal ze jedzie z WUPu dla tego ze jedzie za darmo, jestem ciekaw kto to napisal ? zaden urzad pracy nie pokrywa przejazdu a tym bardziej do Hiszpanii hahaha, ta oplate pokrywa pracodawca i to ten który chce to zrobic. Ja wraz z 2 spoldzielniami z Moguer i Palos, wrócilismy teraz w sobote z Rumunii z selekcji, zamówienie zrealizowalismy w 85% calosci potrzeby a wiec nie jest zle, na selekcji bylo ponad 1.600 osób wiec macie tutaj porównanie zapotrzebowania na rynek z Polski, gdzie liczba nie przekracza 350 kobiet. Dla czego ich tyle a Polek mniej ? na to pytanie powinni odpowiedziec pracodawcy oraz same kobiety, które tutaj pracowaly i pozostawialy rózne opinie o sobie i o kolezankach. No ale to juz inna spieka, to znaczy ta sama co w zeszlym roku i w poprzednim. Powiem Wam jedna rzecz na ten rok zbiorów sezonowych: jest to chyba ostatni rok gdzie pracodawcy zamawiaja Polki nowe, w przyszlym roku Rumunia i Bulgaria maja juz rynek otwarty na oscierz wiec zadne numery NIE ich nie beda trzymaly odlogiem od przyjazdu i pracy, a co za tym idzie, zaleja hiszpanie swoimi pracownikami na kazde zbiory, no chyba ze zad hiszpañski zrobi cos nadzwyczanego i wymysli jakas formule by ich przyblokowac. Sredni zarobek w Rumunii to 200 €, paliwo i rzeczy elektroniczne kosztuja tak samo jak tutaj. Jedyne co, to sila robocza w Rumunii oraz podstawowe rzeczy zywnosciowe sa tanie a reszta to ceny z Hiszpanii, wiec ja sie nie dziwie ze beda tutaj ciagneli calymi rodzinami. Tak samo bedzie z Wielka Brytania w przyszlym roku, wiec albo pojedziecie teraz i pokazecie co potraficie z tej najlepszej strony, zaklepiecie sobie u pracodawcy miejsce na kolejne sezony tak by kazdy pracodawca byl z was super zadowolony i chcial was na przyszly rok albo poprostu .... Wracajac do tematu wyjazdów na ten sezon, pracodawcy niechca oplacac przyjazdu, poprostu tez maja nauczki z poprzednich lat, jak kobiety przyjezdzaly i w ten sam dzieñ wysiadajac z autokaru zamiast isc do szefa auta i jechac na plantacje, to szly do kolezanek obok i jechaly na ich pole. Wiec pracodawca co zrobil? stracil pieniadze na przejazd i pracownika na zbiór, dla tego tak wlasnie jest od 2 lat ze kazdy placi za siebie za swój przyjazd a pracodawca za powrót do Polski. Zaplata za 6,5 h jest wszedzie taka sama bo reguluje nia porozumienie pracodawców w kazdej prowincji a wiec nie ma ze jeden placi tyle a drugi mniej. Teraz sa kwestje oplat w domach, jedni pobieraja za swiatlo i wode, inni za same swiatlo, inni zas za mieszknia, tutaj kazdy robi tak jak chce. Jest taka oferta a nie inna i nie ma co sie rozdrabniac. Selekcje w Polsce sa czasem zbyteczne, w Bulgarii np.zrobilismy rok temu nabór przez wideo konferencje bo miast zapisanych z chetnymi. Tak samo bylo w Polsce, 20 osób w jednym miescie i 4 w innym a w nastepnym 60, wiec jezdzic po calym kraju po 200 osób to porazka.
Dla tego wlasnie teraz umiescilismy oferte na naszym facebooku oraz w gazetach internetowych i osoby chetne zapisujemy tak jak nam pisza i wysylaja Swoja dokumentacje. Oto kilka portali gdzie umiescilismy oferte na zbiory:
www.praca-za-granica.pl, www.poloniusz.pl, ww.tablica.pl, www.praca4u.net, ww.zielonagora.olx.pl, www.dajogloszenie.pl, www.gowrk.pl, www.top-ogloszenia.net, www.mypraca.pl.
Biuro Dromader z Wroclawia ma nasza oferte, mozna zapisywac sie albo u nas, albo u nich.
By uciac spekulacje co do oferty na zbiory w Huelwie w biurze Dromader, informuje, iz jest to ta sama oferta co nasza, awiec czy u nas czy u nich, pojedzecie tak samo i na takich samych zasadach.
Tak ja juz wspomnialem, ten rok bedzie decydujacy dla polek pracujacych przy zbiorach owoców, te co wykaza sie najlepiej zostana zaproszone przez pracodawców na powtórne przyjazdy a co za tym idzie, oplata za ich przeazd do Hiszpanii bedzie pokryta przez pracodawce.
Serdecznie pozdrawiam, Mario
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Egzaminy

 »

Brak wkładu własnego