Muzyka hiszpańska:)

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 381
Kolesie z Reggaeton'u wymiatają. Polecam szczególnie Don Omara, Daddy Yankee i Zion Y. Lennoxa. Reggeaton Latino!!!
a jescze aldo ranks!!1
y yo quiero escuchar los canciones de Shakira. ella es de columbia y grabó algunos discos en espańol.. por ejemplo: Magia, pies descalzos, donde estan los ladrones,pellgro. Yo estudio espańol con sus textos;-)
(ps. ona naprawdę ma ciekawy głosik.. jej wczesniejsze płyty to nie takie tam "whenever wherever" blondynki kręcącej bioderkami..
ja w każdym razie jestem zauroczona jej piosenkami)
! Hasta luego!
reggaeton!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




długo nic





dalej nic





Antonio Orozco - es mi soledad
ja to najbardziej lubię Estope:) "pastillas de freno" albo "Me falta el aliento"
Hm, widze, ze wiekszosc osob jest bardzo dobrze zorientowana w muzyce hiszpanskiej i latynoskiej i
posiada spore zbiory. Moje sa raczej skromne...
Przede wszystkim polecam Shakirę. To naprawde wspaniala piosenkarka o niespotykanym glosie, zyskala
miedzynarodowa slawe dzieki ostatniej anglojezycznej plycie, ale tak naprawde te wczesniejsze
hiszpanskojezyczne są naprawdę wspaniałe. To muzyka-poezja, teksty pełne liryzmu, refleksji nad
swiatem, zyciem, do tego wspaniala muzyka, ckliwe i niebanalne ballady , ale i cos do zabawy. Najlepszy
albumy: Pies Descalzos i Unplugged.
Natalia Oreiro - niektorzy skreslają ją za występy w telenowelach, ale wg. mnie jest bardzo dobra. O
ile pierwsza plyta nie byla najlepsza (choc mozna znalezc kilka perelek), to juz "Tu veneno" jest
świetna!
Thalia - fajne latino, mam tylko jeden jej album i kilka pojedynczych piosenek , ale wsrod nich
najbardziej lubie
Piel morena, Amor a la mexicana, por amor, Tu y yo.
Z hiszpańskich wykonawcow mam pojedyncze utwory Ella baila sola, Joaquín Sabina ("Así estoy yo" -
czysta poezja), Los Rodriguez).
NIe mam stalego dostepu do netu, wiec nie moge sobie sciagac mp3, wiec jesli posiada jakies zbiory
muzy hiszpanskojezycznej i bylby tak wspanialomyslny, ze chcialby cos przegrac i
sie wymienic (za posrednictwem poczty albo bezposrednio, jesli mieszka w Warszawie lub okolicach), to
bylabym niezmiernie szczesliwa!!! Dodatkowo ze swojej strony moge zaoferowac
wszystkie mozliwe utwory Bryana Adamsa, ktorego fanką jestem od 6 lat (cala oficjalana
dyskografia+tony bootlegow+single+ inne rarytasy), grupy Texas, The corrs, The cranberries, Bon Jovi,
Ronana Keatinga, Garou,Sarah Connor, i innych. Piszcie: [email] !!!
Polecam przepiękną piosenkę meksykańską "Lucha de gigantes" - wykonawcą jest Nacha Pop. Kolejny utwór to : "La vida es un carnaval" - Celia Cruz. Możecie je sobie ściągnąć z Kaazy. Jako ciekawostkę mogę dodać że obie piosenki pochodzą z filmu "Amores perros", :)
Dzięki , za ten link do radia hiszpańskiego!:) dla niewtajemniczonych to: www.emisiondigital.com
masz tu jeszcez parę:
http://www.cope.es/paginas/home3.asp#
http://www.rne.es/r1/
http://www.cadenaser.com/
:D:D
to jes BEBE
Julieta Venegas! przywiozłem sobie CD z Peru i uczę się na niej hiszpańskiego. polecam taką metodę. ułatwia sprawę.
Z muzyki hiszpańskiej:
- David Bustamante [ bardzo przyjemne utworki ]
Z innych krajów latynoamerykańskich nie mogę pominąć :
- Cristian Castro
- Shalim [ Tutaj aby się zapoznać zapraszam gorąco na polsko angielską stronkę www.shalim.nd.e-wro.pl ]
- Gian Marco
Wszystko to pop

- Hevia [ muzyka etniczna, szkockie klimaty, kobzy itp:) ]

cieplutko pozdrawiam
Hm.. Niby Portugalia to nie Hiszpania, ale tez te klimaty ;> Noo to posłuchajcie sobie piosenek Da Weasela! Fajnee ^^
onna - widocznie dla ciebie muzyka latynoska ogranicza sie do ricky'ego martina, shakiry tudziez jennifer lopez...
posłuchajcie Chayanne
hmmm, nic specjalnego
Andi y Lucas robią furrorę od ponad roku.
ooo a ja mam Andiego i Lucasa na płycie i na DVD i jeszcze ze slwami piosenek...jaja,,,,no to sobie śpiewam :]
muchos besossss
Posłuchajcie sobie Reggeton. To od jakiegos miesiaca bardzo popularny zespol, ciagle leci w pubach, klubach,dyskotekach. Ale jaki to rodzaj muzyki to szczerze mowiac trudno okreslic (nawet hiszpanom) ale cos w style HH, regge i latino hehe maja swoj styl i to jest to. Szkoda tylko, ze kazda piosenka jest bardzo do siebie podobna =)
Czy moglabym prosic o przeslanie jakiejs muzyki po hispz.? [email] Nie moze korzystac z kazy. Ucze sie hiszpana wiec wlasciwie interesuje mnie cokolwiek w tym jezyku . WIelkie dzieki
co do shaki to w pełni sie zgadzam.jest ŚWIETNA. ja uwielbiam pies descalzos i ojos asi,te aviso,te anuncio.pierwszy raz zobaczyłam ją na pierwszym wręczeniu latin grammy.oglądał moze ktoś? zaśpiewała, zatańczyła i to mi wystarczyło by wpisać ją do swoich ulubionych piosenkarek.Denerwuje mnie bardzo,gdy ludzie szufladkują ją razem z britney i innymi blondyneczkami,bez wsłuchania sie w to o czym ona śpiewa.dla wielu jest szokiem,gdy mówię,ze nagrała np.piosenkę o aborcji.pozdrawiam wszystkich fanów shaki.
pa
Polecam "no soy un backstreetboy'' spiewana pryey Juana , wiem ze tytul moze wydawac sie kiepski, ale piosenka jest super POLECAM ***
najbardziej boli to ze wiekszosc osob w naszym pieknym kraju slucha takiej komerchy
najbardziej boli to ze wiekszosc osob w naszym pieknym kraju slucha takiej komerchy
w kazdym kraju tak jest,stety,lub niestety.komercja jest wszedzie,nie da sie jej uniknąć.a jesli chodzi o sluchanie hiszpanskojęzycznej komercji,to bardzo trudno jest dostać nawet ją,nie mówiąc juz o czymś więcej..Ja nie rozumiem do końca tego pojecia.zdarza sie ze ktoś pisząc zgodnie ze sobą,sprzeda duzo płyt,czy to jest takie straszne?a jeśli nawet wpadnę w pulapkę kolesi od marketingu,to co? wyprodukowali dobry produkt,wiec go kupuję
Hej. MOżecie mi podać kilka stronek, gdzie można ściągnąć bez programu hiszpańskie piosenki?Z góry dziękuję.[gg] lub na maila : [email]
Dzięki, wielkie dzięki. Szukałam tej piosenki, nie pamiętałam tekstu, nie znałam wykonawcy ani tytułu, ale wiedziałam że jak zobaczę tekst lub tytuł to skojerzę. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Hoy en mi ventana brilla el sol
Y el corazon
Se pone triste contemplando la ciudad
Porque te vas
Como cada noche desperté
Pensando en ti
Y en mi reloj todas las horas vi pasar
Porque te vas
Todas las promesas de mi amor se iran contigo
Me olvidaras
Me olvidaras
Junto a la estacion lloraré igual que un nino
Porque te vas
Porque te vas
Porque te vas ( X 2 )
Bajo la penumbra de un farol
Se dormiran
Todas las cosas que quedaron por decir
Se dormiran
Junto a las manillas de un reloj
Esperaran
Todas las horas que quedaron por vivir
Esperaran
Todas las promesas de mi amor se iran contigo
Me olvidaras
Me olvidaras
Junto a la estacion yo lloraré igual que un nino
Porque te vas
Porque te vas
Porque te vas ( X 2 )
Niektóży za ciężką muzyke uważają flamenco puro. Owszem na początku nie do przebrniecia... ale później... polecam. Sama interesuje się flamenco i uważam, że te śpiewy (miałczenie - jak większość mówi) mają coś w sobie - duende!
Niektórzy za ciężką muzyke uważają flamenco puro. Owszem na początku nie do przebrniecia... ale później... polecam. Sama interesuje się flamenco i uważam, że te śpiewy (miałczenie - jak większość mówi) mają coś w sobie - duende!
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 381

« 

Szkoły językowe

 »

Do autora strony - uwagi, propozycje